Palas poveo pa izgubio posle dve godine, Vest Hem četvrti

Premier League 26. jan. 202120:56 > 21:053 komentara
Krejg Douson, Vest Hem
Clive Rose/Getty Images

Fudbaleri Vest Hema u malom derbiju Londona, kao gosti, u 20. kolu Premijer lige pobedili su Kristal Palas rezultatom 3:2.

Čekićari su upisali četvrti uzastopni tirjumf u prvenstvu, odnosno šesti računajuči i kup duele, i sa 35 bodova trenutno su četvrti na tabeli, dok je ekipa Roja Hodžsona ostala na 13. poziciji sa 23 boda.

Domaći su poveli već u 3. minutu pogotkom Vilfrida Zahe, ali malo toga je Palas pokazao u nastavku utakmice i prvi put posle dve godine (30 mečeva) poražen je nakon što je prvi došao u prednost.

Sjajni Čeh Tomaš Souček je golovima u 9. i 25. minutu preokrenuo rezultat, a gosti su do odlaska na odmor još dva puta pogađali okvir gola Kristal Palasa.

Meč je definitivno prelomljen u 65. minutu kada je Krejg Douson sa samo nekoliko metara glavom matirao Guaitu posle idealno izvedenog kornera Džaroda Bouena sa leve strane.

Konačnih 3:2 u nadoknadi postavio je rezervista Miču Bačuaji prvim pogotkom u sezoni.

Palas je u nastavku imao samo jednu stopostotnu šansu, ali je Lukaš Fabijanski u 47. minutu zaustavio udarac Zahe.

Kapiten domaćeg tima Luka Milivojević zamenjen je u 73. minutu.

Vest Hem u sledećem kolu dočekuje Liverpul, a Palas na svom terenu igra sa Vulverhemptona.

Lids je u gostima bio bolji od Njukasla 2:1. Crno-beli su zabeležili četvrti uzastopni poraz u prvenstvu, a za pobedu u svim takmičenjima ne znaju već deset utakmica.

Lids je poveo u 17. minutu pogotkom Rafinje i sa rezultatom 0:1 otišlo se na odmor. Migel Almiron je u 57. minutu izjednačio, a tri boda svom timu doneo je Džek Herison u 61. minutu.

Ekipa Marsela Bijelse u sledećem kolu gostuje Lesteru, a Njukals ide u Liverpul na noge Evertonu.