Paunović teško do Premijer lige: Reding izbegao poraz u 94.

Premier League 16. apr 202121:13 > 17. apr 2021 0:19
Reading manager Veljko Paunovic Čempionšip
Action Images/Paul Childs

Ekipa srpskog trenera Veljka Paunovića Reding igrala je nerešeno na svom terenu sa Kardif Sitijem 1:1 u meču 42. kola Čempionšipa.

Čempionšip

Posle velike borbe podela bodova.

Gosti su poveli na stadionu Madejski pogotkom Kifera Mura iz penala u 88. minutu. Prethodno je upravo Mura u svom šesnatesercu faulirao Omar Ričards.

Izjednačenje Paunovićevom timu doneo je Jakou Meite iz Obale Slonovače u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena!

Reding je bio bolji tokom većeg dela meča, ali na kraju može da bude zadovoljan što je izbegao poraz. Bio je to direktan duel u borbi za plej-of, ali trenutno su oba tima van Top 6. Reding na poziciji sedam, Kardif jedan stepenik niže.

Ovaj bod sigurno nije zadovoljio ambicije Veljka Paunovića i njegove ekipe. Reding je ostvario samo jednu pobedu u poslednjih sedam mečeva u Čempionšipu. Trenutno sa utakmicom više zaostaje četiri boda za Bornmutom i Barnslijem na petoj i šestoj poziciji.

Paunoviću i njegovim fudbalerima je ostalo još četiri meča da pokušaju da se vrate u Top 6 i izbore plej-of. U narednom kolu gostuju Lutonu, dok Kardif ide na noge četvrtoplasiranom Brentfordu, još jednom timu koji se bori za plej-of.

Reding Reading’s Ovie Ejaria Eharia in action with Cardiff City's Tom Sang
Action Images/Andrew Couldridge

Runi razočaran napustio Ivud Park

U drugom meču igranom u petak na Ivud Parku su se sastali Blekburn Rovers i Derbi Kaunti – 2:1. Poveli su gosti pogotkom Velšanina Toma Lorensa, da bi do kraja poluvremena izjednačio Sem Galaher.

Potpun preokret doneo je 18-godišnji Harvi Eliot koji za Blekburn igra kao  pozajmljen igrač Liverpula. Bio je to njegov šesti pogodak u Čempionšipu. Ekipa Vejna Runija pokušala je do kraja meča da izjednači, jednom je pogodila okvir gola, ali se rezultat više nije menjao.