Paunovićev tim ponovo u formi: Bornmut lako pao u Redingu

Clive Brunskill/Getty Images

Ekipa Redinga savladala je Bornmut 3:1 u prvoj utakmici 27. kola Čempionšipa i izjednačila se sa Svonsijem i Votfordom na drugom i trećem mestu na tabeli.

Praktično je sve bilo rešeno već posle prvog poluvremena kad je tim srpskog trenera Veljka Paunovića poveo sa 3:0.

Strelci su bili Džoš Lorent, Tom Mekintajer i Lukas Žoao, kome je to bio već 15-ti pogodak u sezoni.

Bornmut je u nastavku meča uspeo da dođe samo do utešnog pogotka preko Džuniora Stanislasa iz slobodnog udarca.

Reding je vezao šest utakmica bez poraza (četiri pobede i dva remija) i učvrstio se na četvrtoj poziciji. Ali sa istim brojem bodova – 47 – kao i Svonsi i Votford na drugoj i trećoj poziciji. Prvi je Norič sa 53 boda.

Bornmut je za razliku od Paunovićevog tima zapao u krizu. Doživeo je treći uzastopni poraz i trenutno je šesti sa 42 osvojena boda.