Pet golova i preokret Palasa za pobedu nad Vilom

Premier League 16. maj. 202114:54 > 14:57
Kristal Palas
Photo by Henry Browne/Getty Images

Fudbaleri Kristal Palasa savladali su Aston Vilu sa 3:2 (1:2) u 36. kolu Premijer lige i tako su zabeležili 12. ligaški trijumf. Heroj trijumfa bio je Tajrik Mičel, 21-godišnjak koji je postigao odlučujući gol, svoj prvi u seniorskoj karijeri.

Ni jedan ni drugi tim ne mogu da se bore za Evropu, ali su odavno obezbedili i opstanak, pa smo videli otvoren i dobar meč na Selhurst parku. Sada je Vila 11. sa 49 bodova, dok je Palas 13. sa 44.

Vila je znatno bolje počela meč i stigla je do zasluženog vođstva u 17. minutu. Džon Kejhil nije najbolje reagovao posle centaršuta El Mohamadija, a na ivici kaznenog prostora loptu je pokupio Džon Mekgin; šutirao je u donji levi ugao i smestio loptu od stative u gol.

Posle toga je Palas malo živnuo, u 28. minutu dobro su kombinovali Benteke i Zaha, potonji je šutirao prejako, mada se posle oglasio i sudija i svirao Bentekeu prekršaj.

Bio je to uvod u ono što će se desiti četiri minuta kasnije – Mičel je posle odbitka pokupio loptu na levoj strani i centrirao, a na drugoj stativi najviši je bio Benteke i poslao je u mrežu.

Međutim, već u 34. minutu Anvar el Gazi donosi Vili novu prednost. Mekgin je odradio veliki posao po desnoj strani, Kujate je glavom prosledio dalje njegov centaršut, a na kraju je na drugoj stativi El Gazi bio potpuno usamljen i poslao je loptu u mrežu.

Palas je bio bolji u drugom poluvremenu, u 56. minutu ostatak tima nije ispratio odličan potez Zahe, a nedugo zatim Benteke je pogodio prečku.

Međutim, domaći tim je bio uporan i u 75. minutu je uz malo sreće došao do izjednačenja – Zaha je šutirao, a lopta je pogodila El Mohamadija i golman Emilijano Martinez nije imao šansi.

Nije se Hodžsonov tim zadovoljio bodom, već je nastavio da napada i u 84. minutu kompletiran je preokret. Zaha je prošao po desnoj strani, odbrana gostiju nije lepo raščistila situaciju, pa je Eze šutirao, a Mičel je natrčao na taj šut i grudima skrenuo loptu u mrežu sa četiri-pet metara.

Do kraja je Palas sačuvao prednost bez većih problema.