Pevci se probudili, Lester ispustio 2:0, Brentford u 95!

Premier League 3. okt. 202116:581 komentar
Keleći Ihenaćo
Photo by Justin Setterfield/Getty Images

Fudbaleri Kristal Palasa nadoknadili su zaostatak od dva gola i remizirali su sa Lesterom 2:2 u osmom kolu Premijer lige. U preostala dva meča s početkom od 15 sati, Totenhem je dobio Aston Vilu sa 2:1, dok je Brentford istim rezultatom dobio Vest Hem u gostima.

Totenhem je prekinuo niz od tri poraza i sada je osmi sa 12 bodova, dok je Vila deseta sa deset bodova.

Lester je 13. sa osam bodova, Palas mesto ispod sa sedam, Vest Hem je deveti sa 11 bodova, dok je Brentford sedmi sa 12 bodova.

Sve vesti iz Premijer lige pronađite OVDE.

Photo by Warren Little/Getty Images

Sasvim solidno su izgledali domaći u prvih pola sata igre, ali je u 31. minutu Andersen katastrofalno pogrešio – Keleći Ihenaćo oduzeo mu je loptu u trenutku kada je Andersen bio poslednji igrač odbrane, i rutinski je plasirao pored Guajte.

Tako je Ihenaćo častio sebe golom za 25. rođendan, a već u 37. minutu su Lisice duplirale prednost. Kontra Lestera, nova nespretna reakcija Andersena, a Vardi plasira loptu u bliži ugao posle dodavanja Barnsa.

Drugo poluvreme počelo je izvrsno na obe strane. Vardi je pogodio spoljni deo mreže, a potom je Palas proigrao i bio nadomak gola, samo da bi lopta završila na prečki posle udarca Eduara.

Napadao je Palas i dalje, i uspeo da smanji zaostatak u 61. minutu. Posle centaršuta sa leve strane, Bertrand je izblokirao udarac Mikaela Olisea, ali Francuz momentalno ponovo hvata loptu i volej levom nogom smešta u mrežu.

Luka Milivojević odigrao je celu utakmicu za Palas i bio je jedan od najboljih na terenu.

Leteli su domaći po terenu u nastavku i to je za posledicu imalo još jedan gol, u 72. minutu. Počelo je opet od ubacivanja s leve strane, nisu gosti uspeli da raščiste situaciju pred golom uprkos tome što su imali nekoliko prilika za to, a na kraju je rezervista Džefri Šulp u gužvi glavom sproveo loptu u mrežu.

Do kraja meča su obe ekipe igrale otvoreno, ali završilo se nerešenim rezultatom, verovatno i najpravednije.

Hojbjerg
Photo by Eddie Keogh/Getty Images

Dobro su Pevci počeli meč i nekoliko puta su pripretili pre nego što su u 26. minutu došli do vođstvo. Son je odvukao odbranu domaćih na levu stranu i dodao do Pjer-Emila Hojbjerga, koji po zemlji precizno šutira za 1:0.

Do kraja poluvremena je Mekgin odlično šutirao, ali je Ljoris još bolje odbranio.

Totenhem je početkom drugog poluvremena mogao da obezbedi trijumf, ali je Emilijano Martinez bio odličan, posle udarca Sona u dva navrata.

Za te promašaje su Spursi kažnjeni u 67. minutu, kada je Oli Votkins izjednačio na 1:1. Sudija Kavano pustio je prednost posle starta Romera na Ramziju, a u nastavku akcije su Ings i Target kombinovali pre nego što su poslužili Votkinsa u petercu, a on nije imao težak posao.

Nije dugo trajala radost gostiju, samo tri minuta – briljantni Son opet je bio asistent, a Lukas Mura je postigao gol za 2:1. Činilo se tako barem u prvom trenutku, zapravo je Met Target poslednji imao kontakt s loptom i pogodak će se voditi kao autogol.

Mogli su do kraja Pevci još ubedljivije da slave, ali su Kejn dvaput i Lo Selso promašili prilike.

Brajan Mbeumo

Bili su bolji gosti u ranoj fazi utakmice, a to uspeli da krunišu u 20. minutu. Odlično je dodao Ivan Toni za Kanosa, čiji udarac brani Fabijanski, ali iz odbitka Brajan Mbeumo dovodi Brentford u vođstvo.

Jedno vreme Čekićari kao da su bili zatečeni odličnom igrom gostiju, ali su u finišu prvog poluvremena preuzeli inicijativu, pogotovo posle povrede Baptista u 29. minutu. Bilo je i pet minuta nadoknade, ali nisu domaći stigli do izjednačenja.

Nastavili su domaći da pritiskaju, imali dobru šansu preko Raje, a napokon su došli do izjednačenja u 80. minutu. Golovi Džeroda Bouena nisu tako često u poslednje vreme, ali sada je iz prve šutirao i pogodio gornji ugao za zasluženo izjednačenje.

Toliko su se Čekićari naradili za izjednačenje, samo da bi sve prosuli u završnici, tačnije u 95. minutu, kada je Joana Visa iz prve šutira nakon što je Fabijanski izbio loptu, a ona je posle udarca Vise kroz gužvu pronašla put do gola.