Pirova pobeda Sanderlenda: Linkoln u finalu plej-ofa Lige 1

Fudbal 22. maj 202118:25 > 18:35 0 komentara
Lee Smith, Reuters

Fudbaleri Linkolna plasirali su se u finale plej-ofa engleske Lige 1, iako su u drugom meču polufinala izgubili od Sanderlenda 2:1. Rival u borbi za mesto u Čempionšipu biće im ekipa Blekpula.

Linkoln je slavio ukupnim rezultatom 3:2, pošto je u prvom meču polufinala na svom terenu pobedio 2:0.

Sanderlend je odlično počeo utakmicu u subotu, pa je već u 13. minutu poveo. Strelac je bio Ros Stjuart. Već u 33. su domaći nadoknadili zaostatak iz prvog meča, pošto je na 2:0 povećao Čarli Vajk.

U drugom poluvremenu Linkoln je zaigrao ofanzivnije, pa je u 56. minutu Tom Hoper smanjio na 2:1. Vrlo brzo su gosti imali priliku da dođu do izjednačenja, ali u 63. minutu Džordž Grant nije pogodio sa bele tačke.

Do kraja meča rezultat na Stadionu svetlosti se nije menjao i Linkoln je obezbedio mesto u finalu plej-ofa.