Plavi surovo kažnjavali promašaje Vile: Dva gola Lukakua

Premier League 11. sep. 202120:27 > 20:402 komentara
Eddie Keogh/Getty Images

Fudbaleri Čelsija pobedili su Aston Vilu kod kuće rezultatom 3:0 u četvrtom kolu Premijer lige, uz dva pogotka Romelua Lukakua, i sa deset bodova se poravnali sa Mančester Junajtedom u vrhu tabele.

Romelu Lukaku u 15. i 90+3, te Mateo Kovačić 49. minutu vratili su Plave na pobednički kolosek, posle remija sa Liverpulom u prošloj rundi, i doneli klubu 600. trijumf u Premijer ligi.

Iako rezultat govori drugačije, šampion Evrope nije blistao pred svojim navijačima.

Povezane vesti

Vila je u većem delu prvog poluvremena bila mnogo bolji i konkretniji rival, imala je nekoliko fantastičnih prilika, ali su bodovi ipak ostali u Londonu. I to na više nego ubedljiv način.

Pored pomenutih strelaca, najveće zasluge idu golmanu Eduardu Mendiju zbog odličnih intervencija kod udaraca Olija Votkinsa, Tajrona Mingsa i Ezrija Konse.

I dok je sastav Dina Smita propuštao, tim Tomasa Tuhela je svoje šanse umešno koristio kaznivši svaki propust protivnika.

Golu Lukakua prethodio je kontra-napad i fantastičan pas Kovačića iza leđa visoko podignute odbrane gostiju.

Drugi pogodak bio je plod velike greške Mingsa pred šesnaestercem, da bi na kraju belgijski napadač krunisao još jednu kontru domaćina i dodavanje Sesara Aspilikuete za konačan rezultat.

Čelsi u sledećoj rundi gostuje Totenhemu. Vila dočekuje Everton, a u taj meč ulazi sa 12. pozicije i četiri poena.