Pobeda Vest Hema, novi porazi Evertona i Sautemptona

Fudbal - video 21. jan 202318:07 0 komentara
Vest Hem
Julian Finney/Getty Images

Situacija za Everton izgleda još lošije nakon 20. kola, pošto su na gostovanju Vest Hemu doživeli 11. poraz u Premijer Ligi i ostali na začelju tabele.

Čekićari su slavili sa 2:0 golovima Bouvena u 34. i 41. minutu.

Zanimljivo da je Džered Bouven od 25 premijerligaških golova, čak 21 postigao na domaćem terenu.

Lester je igrao nerešeno sa Brajtonom 2:2, gosti su poveli preko Mitome u 27. minutu, da bi Lisice potom uspele da preokrenu Olbrajtona i Harisona Barnsa.

Dva minuta pre kraja, Ferguson je doneo bod gostima.

Bornmut je propustio priliku da pobedom u duelu sa Notingem Forestom pobegne iz zone ispadanja. Vodili su od 28. minuta pogotkom Entonija, da Forest uspeo da stigne do boda zahvaljujući Saridžu koji je zatresao mrežu u 83. minutu.

Sautempton je nakon poraza od Aston Vile ostao na učinku od svega 15 bodova, koliko ima i Everton. Meč sa Aston Vilom bio je prekinut na deset minuta pošto je iznad stadiona proleteo dron, a gol za pobedu gostiju postigao je Oli Voktins u 77. minutu.