Pogba lansirao Junajted na vrh, slavio i Everton

Fudbal - video 12. jan 202123:13 > 23:13 27 komentara
Pol Pogba
Reuters/Clive Brunskill

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su na gostovanju Barnliju 1:0 u odloženoj utakmici prvog kola Premijer lige i izbili na čelo tabele pred veliki derbi sa Liverpulom.

Nešto manje od pola sata igre prošlo je u ovom meču kada smo imali prvu spornu situaciju. Kevin Frend gledao je snimak, vraćao, većao sa kolegama iz VAR sobe i na kraju odlučio da Luku Šou pokaže samo žuti karton.

Hari Megvajer je u 37. minutu zatresao mrežu Barnlija, ali uz faul pa je njegov gol poništen.

Lomili su Crveni đavoli rivala, pokušavali, napadali, 11 puta šutirao ka golu i šest u okvir gola i na kraju došli do gola u 71. minutu. Pol Pogba je šutirao sa ivice kaznenog prostora i zatresao mrežu.

Barnli je u samom finišu mača imao tri dobre prilike da dođe do boda, Frend je čak proveravao i da li je bilo penala, ali Solšerov tim sačuvao je tri boda.

Junajted sada na prvom mestu na tabeli ima 36 bodova, tri više od Liverpula pred gostovanje na Enfildu za pet dana. Barnli je 16. sa 16 bodova iz 16 mečeva.

U duelu 18. kola Everton je slavio na gostovanju Vulverhemptonu 2:1.

Uzbudljivo je bilo već u prvih 15 minuta utakmice. Poveo je Everton nakon samo šest minuta igre golom Aleksa Ivobija, ali je osam minuta kasnije izjednačio Ruben Neveš.

Gol odluke viđen je u 77. minutu. Karamelama je pobedu doneo defanzivac Majkl Kin.

Vulverhempton je pao na 14. mesto i ima 22 boda, Everton je izbio na četvrtu poziciju i ima četiri boda od lidera Junajteda uz meč manje.