Poraz Paunovog Redinga, debakl Svonsija

Premier League 20. feb. 202117:581 komentar
Laurence Griffiths Getty Images Sport

Kompletirano je 31. kolo Čempionšipa. Reding Veljka Paunovića zabeležio je poraz na svom terenu od Midlzbroa 2:0, dok je Svonsi seriju dobrih rezultata prekinuo u Hadersfildu.

Nastavio je Reding da igra po principu toplo hladno. Taman kada je posle pobede u prošlom kolu delovalo da su se vratili na pobednički kolosek, usledio je ovakav rezultat. Midlzbro je ceo posao odradio za sedam minuta. Flečer je postigao gol u 22. a Bola u 29. minutu. Na taj način naneo je ekipi Veljka Paunovića treći poraz u poslednjih pet mečeva, u kojima je ekipa osvojila svega četiri boda.

Ipak i pored te loše serije Reding je i dalje dobro pozicioniran, na mestu koje vodi u plej-of za popunu Premijer lige. Trenutno je peti sa 51 bodom, ima pet više od sedmoplasiranog Kardifa, koji je bio ubedljiv kod kuće protiv Prestona 4:0, prvog ispod crte. Midlzbro je osmi sa istim brojem bodova.

Svonsi je bio u sjajnoj seriji pre dolaska u Hadersfild. Na poslednja tri meča su slavili, zabeležili četiri pobede i remi u poslednjih pet duela, ali u Hadersfildu – potom. Slavio je domaćin 4:1 uz dva gola Holmsa, Kempbela i O’Brajena. Počasni gol za goste postigao je Hurihejn. Svonsi je četvrti sa 56 bodova, ali i dve utakmice manje od konkurenata. Hadersfild je 18. sa 36 bodova, sedam više od zone ispadanja.

Ostali rezultati: Bristol – Barnsli 0:1, Milvol – Vikomb 0:0, Norič – Roteram 1:0, Notingem – Blekburn 1:0, KPR – Bornmut 2:1, Šefild Venzdej – Birmingem 0:1, Stouk – Luton 3:0.