Poraz Redsa u Vulverhemptonu, nezaustavljiv Rašford

Fudbal - video 4. feb 202317:58 3 komentara
Vulverhempton
REUTERS/Chris Radburn

Odigrano je još pet utakmica 22. kola Premijer lige. Liverpul i dalje nastavlja sa lošim rezultatima, pošto je doživeo poraz u Vulverhemptonu 3:0. Mančester Junajted došao je do nove pobede, na Old Trafordu je savladan Kristal Palas 2:1.

Loše, loše, preloše. Tako izgleda sezona Liverpula, a izlaz iz krize se ne nazire. Ne samo da je četa Jirgena Klopa na Molinjuu doživela novi poraz, već je igra daleko ispod nivoa na koji su nas Redsi navikli poslednjih mnogo godina.

Praktično je sve bilo gotovo za 12 minuta. Prvo je u petom minutu Žoel Matip postigao autogol, posle šuta Hvanga. A onda, samo sedam minuta kasnije Doson je duplirao prednost.

povezano

U neka srećnija vremena, pa i prošle sezone, Redsi ne bi odustali, učinili bi sve da se vrate. Možda ni sada nije sporna želja, jesu napadali, ali osim šanse Mohameda Salaha, Liverpul nije stvorio nikakvu ozbiljniju šansu u prvom poluvremenu. Potpuno beskrvno je izgledao. Na početku drugog dela imao je Vulverhempton i sreće. Dva šuta gostiju zaustavljena su na samoj gol liniji.

Posle toga je Liverpul definitivno potonuo, a definitivno je prizemljen u 71. minutu kada je Ruben Neveš zatresao mrežu za 3:0. Treći vezani meč bez pobede i niko ne može ni da pretpostavi kakve su razmere ove krize. O Ligi šampiona se sve tiše govori, a izgledno je i propuštanje Evrope, ako se nešto hitno ne promeni.

Mančester Junajted je do 70. minuta držao apsolutno konce utakmice na Old Trafordu. I ponovo je briljirao Markus Rašford. Prvo je posle njegovog šuta igrač gostiju igrao rukom i napravio je penal, koji je u gol pretvorio Bruno Fernandeš. Rašford je i sam stigao do gola, šestog u poslednjih sedam ligaških mečeva, pošto je rutinski u 62. minutu asistenciju Luka Šoa prosledio u gol.

A onda u 70. minutu opšta tuča, posle koje je najdeblji kraj izvukao Kazemiro. Posle pregledavanja snimka ustanovljeno je da je Brazilac zaslužio crveni karton. I utakmica se zakomplikovala, posebno kada je samo šest minuta kasnije Šlup, koji je izvukao Kazemirovo isključenje, smanjio na 2:1. Bilo je drame na Old Trafordu do kraja, ali na kraju bodovi su ipak ostali u Mančesteru.

Najviše golova i uzbuđenja viđeno je na Vila Parku. Aston Vila je vodila dva puta u prvom delu. Prvo golom Votkinsa u devetom minutu. Lester je izjednačio preko Medisona u 12. minutu, ali je 20 minuta kasnije Vila povela autogolom Sutara u 32. posle šuta upravo Votkinsa. Ali do poluvremena je Lester preokrenuo golovima Ihenača u 41. minutu i Tetea u drugom minutu nadoknade.

Znatno tiše bilo je u drugom poluvremenu, ali daleko od toga da nije bilo iznenađenja. U 72. minutu Kutinjo je postigao gol za 3:3, ali je poništen zbog ofsajda. A onda je u 79. minutu Praet postigao novi gol za Lester za 4:2 i doneo pobedu Lisicama, prvu posle pauze zbog Svetskog prvenstva i pet ligaških utakmica.

Brentford je ubedljivo savladao Sautempton 3:0 golovima Mija, Emboma i Jensena. Dok je Brajton posle velike muke savladao Bornmut na svom terenu, a strelac je bio fantastični Mitoma u 87. minutu i to glavom.