Posle Kine i Old Traforda Igalo završio u Saudijskoj Arabiji

Tony Marshall/Getty Images

Nigerijac Odion Igalo posle Mančester Junajteda karijeru nastavlja u ekipi Al Šabab iz Saudijske Arabije.

Navijači Crvenih đavola odavno su ga zaboravili. Kako i neće kad je ove sezone odigrao samo jedan meč u Premijer ligi. Tačnije devet minuta. U prvom kolu protiv Kristal Palasa (1:3) na Old Traforda.

Posle toga je učestvovao u još samo tri meča, dva u Liga kupa i jedan u Ligi šampiona kad je u 90. minutu dobio šansu protiv pariskih Svetaca (1:3).

Stigao je 32-godišnji Nigerijac pre godinu dana na pozajmicu iz kineskog superligaša Šangaj Šenhua. Stigao je tada kao “spasilac” u minut do 12, ali je u međuvremenu shvatio da više nema budućnost na Old Trafordu. Pogotovo kad je klub angažovao Urugvajca Edinsona Kavanija.

U prvom periodu ostavio je solidan utisak, pa mu je lotos produžena pozajmica na još šest meseci. Međutim, posle isteka druge pozamice bilo je jasno da je vreme da krene dalje. I izabrao je – Al Šabab.

Igalao je u karijeri promenio dosta klubova, igrao je kratko i u Italiji (Udineze) i Španiji (Granada), ali je najveći trag ostavio u Engleskoj, u ekipi Votforda, za koji je od 2014. do 2017. odigrao 90 premijerligaških utakmica i postigao 36 golova u elitnom engleskom rangu.