Pots u 95. šokirao Kanarince u Prestonu, Votford siguran

Premier League 2. apr. 202118:23 > 23:17
Watford
Marc Atkins/Getty Images

Vodeći tim Čempionšipa Norič Siti ostao bez pobede u 95. minutu protiv Prestona u 39. kolu druge engleske lige. Pobede u utakmicama igranim od 16 časova zabeležili su Votford, Bornmut, Stouk, Notingem Forest, Derbi Kaunti, Milvol, KPR i Vikomb.

Vodeći Norič Siti doživeo je veliki šok na gostovanju Prestonu. Argentinac Emilijano Buendija je u 17. minutu postigao 11. gol u sezoni i doveo Kanarince u vođstvo. Početkom drugog poluvremena mogao je Norič da duplira vođstvo, ali Finac Temi Puki nije imao sreće, pogodio je prečku. Kazna je stigla u poslednjim trenucima meča kad je Bred Pots izjednačio rezultat.

Uprkos ispuštenoj pobedi Norič je i dalje siguran na čelu tabeli, ali odlično ide ekipi Votforda na drugoj poziciji. Opravdala je ulogu favorita u duelu sa Šefild Vensdejem iako je ostvarila samo minimalan trijumf. Pobednika je odlučio autogol Toma Lisa već u sedmom minutu.

Bornmut juri mesto u plej-ofu

Važnu pobedu u borbi za plej-of ostvario je Bornmut na Vitaliti stadionu protiv Midlsbroa – 3:1. Gosti su na trenutak uspeli da izjednače preko Dankan Vatmora u 63. minutu, ali je domaći tim zasluženo slavio golovima Bilinga, Lerme i Solankea.

Iznenađenje se dogodilo u Velsu. Šumari iz Notingema iznenadili su Kardif na njegovom terenu i slavili sa 1:0. Neočekivanu pobedu Forestu doneo je talentovani 20-godišnji fudbaler na pozajmici iz Mančester Junajteda Džejms Garner u 29. minutu.

Strelac je u ovom kolu bio još jedan fudbaler povezan sa Old Trafordom. Nekadašnji nada Mančester Junajteda Nik Pauel doveo je Stouk u vođstvo na gostovanju u Bristolu, a drugi gol za goste postigao je škotski veteran Stiven Flečer u 62. minutu iz slobodnog udarca. Den Bentli na golu Bristola nije imao nikakve šanse.

Crveni karton i promašen penal za goste na Denu

Milvol je golom Džeda Valasa u 67. minut savladao Roterdam 1:0. Ključni detalj na Denu dogodio se početkom drugog poluvremena kad je isključen defanzivac gostiju Ričard Vud. Imalo je Roteram priliku da sitgne do izjednačenja, ali Majkl Smit nije uspeo da realizuje penal pet minuta pre kraja meča.

Važne bodove u borbi za opstanak osvojio je Derbi Kaunti. Runijevi Ovnovi pobedili su nakod posta od sedam utakmica. Savladali su na Prajd Parku Luton Taun sa 2:0 golovima. Golove su postigli Gregori u 7. i Šini u49.  iz penala).