Pred gostovanje na Enfildu, Džerard pobedio bivšeg trenera

Fudbal - video 5. dec 202119:26 3 komentara
Aston Vila, Lester
Reuters/Jason Cairnduff

Učenik je nadmudrio učitelja, Aston Vila predvođena Stivenom Džerardom savladala je Lester u poslednjem nedeljnom meču 15. kola Premijer lige i izbila na deseto mesto na tabeli.

Aston Vila je pred svojim navijačima do pobede došla posle preokreta i slavila rezultatom 2:1.

Poveo je tim Brendana Rodžersa u 14. minutu. Patson Daka je proigrao Harvija Barnsa koji trese mrežu i donosi prednost Lisicama.

Samo tri minuta kasnije Ezri Konsa doneo je Aston Vili izjednačenje.

Stiven Džerard, Brendan Rodžers

U nadoknadi prvog poluvremena gol Metija Keša je poništen nakon VAR provere zbog prekršaja Džejkoba Ramzija koji je prethodio golu, ali je Vila ipak došla do preokreta u nastavku.

Igrao se 54. minut kada je Kosa postigao svoj drugi gol na meču za veliko slavlje domaćih.

Aston Vila je nakon šeste pobede u sezoni na desetom mestu na tabeli sa 19 bodova, koliko na mestu niže ima i Lester sa slabijom gol razlikom.

Stivena Džerarda u sledećem kolu čeka povratak na Enfild i gostovanje Liverpulu, a Lester će dočekati Njukasl.