Prekid, pet golova, Son-Kejn, pobeda Totenhema u Njukaslu

Fudbal - video 17. okt 202119:48 > 20:01 0 komentara
Heung-Min Son
Photo by Getty Images/Getty Images

Fudbaleri Totenhema savladali su Njukasl sa 3:2 (3:1) u pretposlednjem meču osmog kola Premijer lige. Pevci su peti na tabel sa 15 bodova, isto kao i Brajton na četvrtom mestu, a ispred su Mančester siti (17), Liverpul (18) i Čelsi (19). Njukasl je pretposlednji sa samo tri boda.

Fantastično je počeo Njukasl pred 52.000 svojih navijača. Nakon što je Totenhem izgubio loptu, Mankiljo je s desne strane centrirao savršeno za Kaluma Vilsona, koji glavom pogađa već posle dva minuta igre.

Ipak, posle desetak minuta su Spursi došli sebi i preuzeli inicijativu. Regilon se u 17. minutu našao u ulozi asistenta, a strelac je bio Tangi Ndombele – pogodio je Francuz sa petnaestak metara u gornji levi ugao.

Navijači su utišani, a u 22. minutu gosti su preokrenuli. Dubinska lopta Hojbjerga, a Hari Kejn se ušunjao iza leđa odbrane i prebacio istrčalog golmana Darloua.

Sent-Maksiman malo je zakasnio na loptu koja bi izvesno donela izjednačenje, a mogao je i Totenhem da postigne još jedan gol kada je lopta posle Murinog udarca glavom zatresla prečku, nakon kornera Sona.

U poslednjem meču kola, u ponedeljak od 21.00 sastaju se Arsenal i Kristal Palasa, uz direktni prenos na Sport klubu 1.

Na tri minuta do poluvremena, nekome na tribinama je pozlilo, a utakmica je prekinuta na petnaestak minuta. Srećom, spomenuti navijač je stabilizovan i prevezen u bolnicu.

Nije se mnogo toga promenilo po povratku na teren. Prvo poluvreme produženo je za sedam minuta, a u trećem je Totenhem izveo divnu timsku akciju u kojoj je asistent bio Kejn, a Son nije imao težak posao da povisi na 3:1.

To je i odlučilo pobednika, pošto ni u drugom poluvremenu Svrake nisu bile naročito raspoložene za igru. Jedino je Žoelinton pokušao u ranoj fazi drugog poluvremena.

Navijači su pokušavali da dignu svoj tim, ali je Totenhem bez većih problema držao meč pod kontrolom. Od lošeg ka gorem je išlo za tim Stiva Brusa, kojem su navijači Pevaca pevali da će dobiti otkaz sledećeg jutra – u 83. minutu Džondžo Šelvi, koji je ušao u igru 23 minuta ranije, dobio je drugi žuti karton.

Ipak, u finišu smo videli malo drame, pošto je u 89. minutu Dajer dao autogol. Nije bilo vremena za potpuni povratak, pa je Njukasl doživeo poraz u prvom meču pod novim vlasnicima.

U sledećoj rundi, Totenhem u nedelju gostuje Vest Hemu, dok Njukasl dan ranije igra sa Kristal Palasom na strani.