Preokret Barnlija, WBA ne staje, pesma Labudova u Koventriju

(Barnli) Manuel Benson of Burnley celebrates Burnley v Middlesbrough - Sky Bet Championship
(Photo by Cameron Smith/Getty Images) - Manuel Benson (Barnli)

Na Ostrvu su na programu bile utakmice 23. kola druge engleske lige, Čempionšipa.

Čempionšip

U prvom subotnjem terminu odigrao je osam utakmica.

Lider Barnli se novom pobedom učvrstio na vrhu tabele. Tim Vensana Kompanija loše je počeo meč protiv Midslbroa, ali je uspeo da preokrene rezultat i zabeleži siguran trijumf.

Gosti su poveli golom rezernog igrača Votmora na startu drugog poluvremena, ali je bivši igrač Antverpena Belgijanac Benson Manuel (na slici) sa dva pogotka okrenuo meč u korist domaćeg tima, da bi Houson autogolom u 72. minutu postavio konačan rezultat – 3:1. Midlsbro je mogao da ublaži poraz, ali Akpom nije realizovao penal u 90. minutu.

Novu ubedljivu pobedu zabeležio je preporođeni Vest Brom. Bivši premijerligaš stigao je protiv Roterama (3:0) do petog uzastopnog trijumfa i od doskora pozicije fenjeraša krenuo ka sredini tabele.

Najuzbudljivije bilo je u Koventriju gde je domaći tim do 68. minuta vodio sa 3:0, ali su Labudovi iz Svonsija uspeli da izjednače i osvoje bod – 3:3.

Rezultati svih mečevi igranih od 16 časova: Vest Bromvič Albion – Roteram 3:0, Bristol Siti – Stouk 1:2, Hadersfild – Votford 0:2, Barnli – Midlsbro 3:1, Hal – Sanderlend 1:1, Kardif – Blekpul 1:1, Preston – KPR 0:1, Koventri – Svonsi 3:3.