Preokret Bornmuta protiv Stouka, Mitro doneo pobedu Fulamu

Ryan Pierse, Getty Images

U duelima 35. kola Čempionšipa, važnu pobedu u borbi za mesto koje vodi u Premijer Ligi ostvario je Bornmut, trijumfovao je i vodeći Fulam.

Bornmut je na svom terenu posle preokreta savladao Stouk sa 2:1.

Gosti su poveli preko Smita u 20. minutu, ali su trijumf domaćima u završnoj fazi meča doneli Solanke u 83. i Lou u pretposlednjem minutu.

Bornmut je trenutno drugi sa devet bodova i dva meča manje od vodećeg Fulama koji je u gostima bio bolji od Kardifa 1:0.

Seriju golova nastavio je Aleksandar Mitrović koji je ove nedelje već oborio rekord Čempionšipa po broju pogodaka u jednoj sezoni.

Mitrović
Opta

Gol koji je postigao glavom u 40. minutu meča bio mu je 34. u sezoni.

Miminalan trijumf ostvario i Luton protiv Derbija na svom terenu, kao i Milvol protiv Šefilda. Preston je na gostovanju Koventriju vodio 1:0 do 98. minuta kada je izjednačio Tavareš.

Barnsli je sa 3:2 savladao Midlzbro, Hadersfild je u gostima bio bolji od Birmingema 2:0. Istim rezultatom, Notingem je pred svojim navijačima slavio protiv Bristola. Blekpul je ubedljivo savladao Reding sa 4:1, Hal je slavio na gostovanju Piterborou 3:0.