Preokret Junajteda protiv Brajtona

Premier League 4. apr. 202122:2412 komentara
REUTERS/Phil Noble

Mančester junajted savladao je posle preokreta Brajton 2:1 (0:1) u meču 31. kola Premijer lige na Old Trafordu. Đavoli su ostali na drugoj poziciji sa 60 bodova, 14 manje od vodećeg Sitija, dok je Brajton na 16. mestu sa 32 poena.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Brajtona, mada je Junajted u devetom minutu mogao da dođe do vođstva. Na jednu odbijenu loptu natrčao je Grinvud, ali je pogodio stativu. Kazna je stigla četiri minuta kasnije.

povezane vesti

Dani Velbek, nekadašnji igrač Đavola, pogodio je protiv svog bivšeg kluba. Pogdba je izgbio loptu na sredini terena, lopta je stigla na desnu stranu napada, odakle je sjano centrirao Gros. Prvi šut glavom Velbeka, Henderson je odbranio, ali je odbio ponovo napadaču na glavu, tako da je gol bio neminovan.

Do kraja prvog dela Mančester je imao posed, bez ijedne velike šanse. Brajton je čekao svoju šansu iz kontranapada i u nekoliko navrata su lako mogli da dupliraju vođstvo.

U prvih 15 minuta nastavka Junajted je bio prilično bezidejan. A onda su gostujući fudbaleri izgubili loptu, sevnula je kotra Mančestera. Bruno Fernadndeš je sjajno pronašao Rašforda, koji rutinski donosi izjednačenje Junajtedu.

Nastavili su domaći igrači da napadaju, ali su veliku šansu u 70. minutu propustili gosti. Posle sjajne kontre lopta je ubačena u šesnaesterac, gde je zamalo na nju zakasnio Velbek. Utisak je da je bio odgurnut od Megvajera i da je sudija mirne duše mogao da dosudi penal za goste. Do toga nije došlo ni posle gledanja snimka u VAR sobi.

Odluka je pala u 83. minutu. Pogba je loša uhvatio volej u šesnaestercu, na njegovu sreću lopta dolazi do Grinvuda, koji je glavom poslao u mrežu. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja i Junajted je i pored jedne skromne partije upisao tri boda.