Preokret Liverpula, poslednje kolo odlučuje o tituli u PL

Fudbal - video 17. maj 202222:37 > 22:54 4 komentara
Guliver

Ekipa Jirgena Klopa ostala u trci za titulu prvaka Engleske, i dalje tinja nada o osvajanju sva četiri trofeja ove sezone.

Liverpul je slavio vredan trijumf u poslednjem meču 37. kola Premijer lige na “Sent Meris” stadionu protiv Sautemptona – 2:1. Redsi su na taj način ostali u trci za titulu u Premijer ligi, kolo pre kraja imaju bod manje od vodećeg Mančester sitija.

Jirgen Klop je morao da rotira startnih 11, s obzirom da je njegov tim pre samo tri dana na “Vembliju” igrao 120 minuta finala FA Kupa, potom i šutirao jedanaesterce protiv Čelsija, a do kraja sezone očekuju ih i završni dueli Premijer lige protiv Vulvsa (22. maj) i finale Lige šampiona protiv Reala (28. maj).

I nije baš najbolje počelo po finalistu Lige šampiona, Sautempton je poveo golom Redmonda u 13. minutu. Preuzeli su Redsi posle toga inicijativu, a nije im mnogo vremena bilo potrebno za izjednačenje, poravnali su pogotkom Minamina u 27. minutu. Japanac iz poštovanja prema Sautemptonu nije slavio gol, s obzirom da je odigrao polusezonu za ovaj tim.

Prethodno je mrežu domaćina zatresao Firmino, ali je Brazilac bio u ofsajd poziciji. Posle samo četiri minuta u drugom poluvremenu, sjajnu priliku je imao Žota, odlično je ispratio ubacivanje Cimikasa, ali je sa šest metara šutirao pored gola Mekartija.

Sofascore

Inicijativa je ipak rezultirala preokretom Liverpula. Posle ubacivanja sa strane gostiju, intervenisala je odbrana Sautemptona, ali je lopta došla do Matipa, koji se sjajno snašao, uspeo je da udarcem glavom pogodi mrežu domaćih za veliko slavlje brojnih navijača svog tima.

U poslednjoj rundi Građani će na domaćem terenu ugostiti Aston Vilu, dok će Liverpul na “Enfildu” dočekati Vulvse. Svi mečevi poslednjeg kola biće igrani 22. maja od 17 časova.