Preokret Palasa, Vila izbacila Norič, velika pobeda Barnlija

Fudbal - video 30. apr 202217:58 > 18:28 0 komentara
Guliver

Norič prežaljen posle još jednog poraza, i Votford blizu Čempionšipa, velika pobeda Barnlija u gostima.

Barnli je ostvario veliku pobedu na gostovanju Votfordu – 2:1, u meču u kojem je viđen preokret, iako su sva tri gola postigli izabranici Majka Džeksona. Prvi, kad je sopstvenu mrežu zatresao Tarkovski u osmom minutu.

Ali, Barnli je odigrao fantastičan finiš koji im je doneo velika tri boda, možda i vredna opstanka u Premijer ligi. Izjednačenje je obezbedio Kork u 83. minutu, samo tri minuta kasnije preokret je režirao Braunhil.

Povezano

Barnli sada ima isti broj bodova kao Lids, ali i pet više od Evertona, prve ekipe ispod crte. Na drugoj strani, Votford je već prežaljen, iako još uvek ima teoretske šanse za opstanak, ali su one zaista u domenu teorije.

Za razliku od Noriča, koji je prvi sigurni putnik za Čempionšip. Kanarinci su poraženi na gostovanju Aston Vili, koja je do trijumfa došla pogocima Olija Votkinsa iz 41. i Denija Ingsa u 90+3. minuta – 2:0.

Sautempton je poražen na domaćem terenu od Kristal Palas – 2:1. Sveci su poveli golom Romeua u ranoj fazi meča, još u devetom minutu, ali je tim iz Londona režirao preokret, golovima Ebereči Ezea u 60. i Vilfrida u 90+2. minutu.

Sofascore

Brajton je u gostima do nogu potukao Vulverhempton – 3:0. Mogli su Vukovi sa eventualnom pobedom da se uključe u borbu za sedmo mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu konferencije, ali su ubedljivo poraženi. Tri boda Brajtonu doneli su Mekalister golom u 42, Trosard u 70. i Bisuma u 86. minutu. Mekalister je prethodno promašio jedanaesterac u 33. minutu.