Prvi gol Ljorentea za remi Lidsa i Liverpula

Fudbal - video 19. apr 202122:52 > 23:23 13 komentara
Lids, Liverpul
REUTERS/Clive Brunskill

U duelu 32. kola Premijer lige na Eland roudu je Lids i Liverpul odigrali su nerešeno 1:1.

Liverpul je poveo u 31. minutu nakon dobrog pasa kojim je Diogo Žota proigrao Trenta Aleksandera-Arnolda, a ovaj jednako dobro proigrao Sadija Manea za 1:0. U 87. minutu Ljorente je pogodio za konačnih 1:1.

Počelo je zanimljivim pokušaje Tijaga Alkantare u petom minutu, ali je njegov projektil zaustavio golman domaćih.

Igrao se 24. minut kada se Patrik Bamford našao u sjajnoj situaciji, ali nije uspeo da šutira sam ispred Alisona Bekera koji je dobro reagovao.

Lids je imao sjajan period od 60. do 78. minuta. Harison u dva navrata, Kosta i Bamford imali su dobre prilike, ali u dva navrata je Beker odlično odbranio, a jednom se zatresla prečka. Roberts je možda bio i u najboljoj šansi u 77. minutu, ali je katastrofalno šutirao iz blizine i pogodio Bekera u grudi.

Mohamed Salah, koji je u igru ušao u 71. minutu, samo sedam minuta kasnije je imao sjajnu priliku da reši pitanje pobednika u ovom meču, ali je lopta nakon njegovog šuta prošla pored desne stative. Salah je sličan promašaj ponovio i u 85. minutu, samo iz lakše pozicije, ali nije dobro zahvatio loptu.

A onda je stigla kazna u vidu gola Ljorentea – njegovog prvog pogotka u engleskom fudbalu.

Umseto da se probije na četvrto mesto, još uvek aktuelni šampion ostaje na šestom mestu sa 53 boda, dva manje od Vest Hema i jednim manje od Čelsija koji ima i meč manje. Lids ostaje deseti sa 46 bodova.