Prvi gol u 2022: Ronaldo najavio trijumf Đavola

Fudbal - video 15. feb 202223:13 > 23:28 4 komentara
Cristiano Ronaldo
REUTERS/Peter Powell

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Brajton kod kuće sa 2:0 u zaostaloj utakmici 18. kola Premijer lige golovima Kristijana Ronalda i Bruna Fernandeša.

Prvi pogodak Ronalda posle mesec i po dana najavio je važna tri boda Đavola u borbi za Ligu šampiona. Na kraju je Bruno potvrdio trijumf u dubokoj nadoknadi.

SPORTKLUB_ManBri_150222
sofascore

Ekipa Ralfa Rangnika je do vođstva stigla u 51. minutu utakmice na Old Trafordu. Jves Bisuma je izgubio loptu na sredini terena, Skot Mektominej je proigrao Kristijana, a ovaj se namestio na 16 metara i poslao neodbranjiv udarac pokazavši da još nije izgubio golgeterski instinkt.

Samo tri minuta kasnije Luis Dank je dobio direktan crveni karton i ostavio Galebove sa desetoricom na terenu, pa je domaćin do kraja imao lakši zadatak.

U finišu je to iskorišćeno posle kontra-napada koji je krunisao Bruno i postavio konačan rezultat.

Imali su gosti šanse i sa igračem manje, ali pokušaji Modera i Lamptija nisu završili u mreži.

U prvom poluvremenu je Brajton bio znatno bolji rival. Ređala je ekipa Grejema Potera šanse preko Modera i Bisume, međutim, lopta nije htela u gol.

Junajted u sledećem kolu gostuje Lidsu. Brajton čeka Burnli.