Pun Enfild uživao u drugoj pobedi Redsa, problemi za Barnli

Premier League 21. avg 202115:24 > 18:3011 komentara
Diogo Žota, Sadio Mane
REUTERS/Russell Cheyne

Prvi meč drugog kola Premijer lige igrao se na „Enfildu“, a domaći Liverpul je rezultatom 2:0 (1:0) slavio protiv Barnlija i došao do druge pobede na startu sezone.

Premijer liga:

Pred punim kapacitetom slavnog engleskog stadiona tim Jirgena Klopa je sigurnom igrom nastavio uspešan start sezone. Ekipa Šona Dajša je, sa druge strane, pokazala da će, ukoliko ne bude ozbiljnijih pojačanja, voditi veliku bitku za opstanak. Prošlo je 528 dana otkad je poslednji put Enfild bio ispunjen do poslednjeg mesta, a navijači Liverpula su koreografijom i minutom aplauza odali počast 55-godišnjem Endruu Devajnu, 97. žrtvi tragedije na Hilsborou.

Ekipa Šona Dajša tražila je drugu pobedu zaredom na Enfildu prvi put od 1897. godine, a Liverpulu u goste je došla prvi put od pobede koja je u prethodnoj sezoni prekinula neporaženu seriju „Redsa“ od 68 utakmica.

Prvo poluvreme bilo je prilično konkurentno – „Crveni“ su krenuli ofanzivno i do vođstva su došli već u 18. minutu preko Dioga Žote. Asistent je bio Konstantinos Cimikas.

Mogao je Liverpul i do većeg vođstva u prvom poluvrmenu – Mohamed Salah je odlično prošao po levoj strani, ušao u sredinu i vešto matirao Nika Poupa, ali je VAR pokazao da je Egipćanin bio u ofsajdu i gol je poništen.

Na samom startu drugog poluvrmena ponadali su se navijači gostiju da je Ešli Barns uspeo da izjednači, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Ipak, Liverpul dolazi do drugog gola u 69. minutu – Sadio Mane posle dodavanja Trenta Aleksandera-Arnolda lepim udarcem duplira prednost i postavlja konačan rezultat.

Napadao je Barnli u finišu i bio je nadomak postizanja makar jednog pogotka, ali se odličnom intervencijom u sudijskoj nadoknadi vremena istakao Alison Beker.

Liverpul je prvi tim u novoj sezoni koji je ostvario dve pobede, a uspešan start Liverpul će pokušati da nastavi naredne subote protiv Čelsija, takođe na domaćem terenu. Barnli će do prvih bodova u sezoni pokušati da dođe kod kuće protiv Lidsa u trećem kolu.

Mečeve Premijer lige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.