Raspoloženi Totenhem petardom „raspakovao“ Karamele

Fudbal - video 7. mar 202222:52 > 23:13 3 komentara
Totenhem
REUTERS/David Klein

U poslednjem meču 28. kola Premijer lige Totenhem je na svom terenu "razbio" Everton i pobedu upisao rezultatom 5:0.

Od početka je bilo jasno da se Everton neće lepo provesti na ovom gostovanju. Škripalo je u odbrani, a prvi kiks dogodio se u 14. minutu kada je Majkl Kin u želji da izbije loptu ispred Harija Kejna postigao autogol.

Nepuna tri minuta kasnije ponovo je odbrana ispala i za 2:0 pogodio je Hjeon-Min Son.

Golovi

Igrao se 37. minut kada je bez imalo muke Hari Kejn pobegao odbrani Karamela i sam se našao ispred Pikforda te poslao loptu u mrežu. Žalili su se gosti da je bilo ofsajda, ali VAR provera je pokazala da je sve bilo čisto.

Tek što je počelo drugo poluvreme, bukvalno u prvom napadu domaćina Serhio Regilon koji je ušao u igru nakon pauze našao se na pravom mestu i sjajno poslao loptu iza leđa golmana Evertona.

Konačan rezultat postavljen je u 56. minutu novim golom raspoloženog Kejna iako je izgledalo da će do kraja ekipa Antonija Kontea postići još golova.

Prvi Kejnov gol na ovom meču bio je njegov 175. pogodak u Ptemijer ligi po čemu se izjednačio na večnoj listi strelaca sa Tijerijem Anrijem, a drugim pogotkom je prišao na samo gol Franku Lampardu. Više golova u Premijer ligi postigli su od Kejna samo Alan Širer (260), Vejn Runi (208), Endi Kol (187), Serhio Aguero (184) i Lampard (177).

Nakon 26 odigranih mečeva, Totenhem na sedmom mestu na tabeli ima 45 bodova, koliko ima i šestoplasirani Vest Hem sa dve utakmice više, a Mančester junajted koji je takođe odigrao sve svoje mečeve Pevcima sada beži samo za dva boda.

Everton je iz 25 utakmica sakupio samo 22 boda i na 17. je mestu na tabeli.