Reding izvukao bod u Notingemu

Clive Brunskill/Getty Images

U 36. kolu engleskog Čempionšipa Reding Veljka Paunovića odigrao je 1:1 na gostovanju Notingem Forestu. Barnsli je u borbi za šesto mesto, poslednje koje vodi u plej-of, preokrenuo i slavio u gostima protiv Bornmuta.

Nije se dobro odvijala utakmica za Reding većim delom. U 49. minutu Holms je postigao autogol i doveo u vođstvo Šumare. To vođstvo bilo je na snazi sve do 81. minuta kada je, ove sezone fantastični Žoao, uposlio Meitea za 1:1. To je bio i konačan rezultat i jeste ekipa Veljka Paunovića izgubila dva boda, ali možda je ispravnije reći da je osvojila bod, a svaki je važan u borbi za plej-of i očuvala seriju utakmica bez poraza koja sada iznosi četiri. Reding je na deobi petog mesta sa Barnslijem, pošto obe ekipe imaju po 61 bod, pet više od sedmoplasiranog Bornmuta. Notingem je 18. sa 40 i ima osam bodova više od zone ispadanja.

Barsnli je u direktnom duelu za šesto mesto posle preokreta savladao u gostima Bornmut 3:2 i sada su Trešnjice na pet bodova od mesta koja vode u plej-of.

Ostali rezultati: Birmingem – Bristol 0:3, Kardif – Votford 1:2, Derbi – Milvol 0:1, Midlzbro – Stouk 3:0, Vikomb – Preston 1:0, KPR – Hadersfild 0:1.