Redsi siloviti protiv Sautemptona, Džerardova Vila u seriji

Premier League 27. nov 202117:56 > 18:361 komentar
Diogo Žota
REUTERS/Phil Noble

Odigrana su još tri susreta 13. kola Premijer lige. Liverpul je ubedljivo slavio na Enfildu protiv Sautemptona 4:0. Aston Vila je zabeležila pobedu u gostima protiv Kristal Palasa 2:0, dok golova nije bilo u meču između Noriča i Vulverhemptona.

Posle četvorke Arsenalu, Liverpul je istu porciju golova servirao i Sautemptonu. A mogao je bar duplo više. Već posle 90 sekunde zatresla se mreža Aleksa Mekartija, a strelac je bio Diogo Žota, kome nije bilo teško da plasira loptu u gol posle sjajne asistencije Endija Robertsona.

Portugalac je zatresao mrežu i za 2:0. Ovog puta asistent mu je bio sjajni Mohamed Salah u 32. minutu. Između ta dva gola Mane je zatresao mrežu posle centaršuta Robertsona, ali je gol poništen zbog ofsajda posle pregledavanja VAR.

Na 3:0 povisio je Tijago Alkantara, posle prave bombe u 37. minutu. U drugom poluvremenu domaćin je imao više milosti. Bilo je dosta prilika, ali samo se jednom zatresla mreža Svetaca. U 52. minutu posle centaršuta Aleksander-Arnolda prvenac ove sezone postigao je Virdžil van Dajk i to nogom, za ubedljivu pobedu 4:0.

Liverpul je preskočio Mančester Siti i nalazi se na drugom mestu sa 28 bodova, jednim manje od Čelsija, sa tim da ima utakmicu više od Plavaca i Građana. Sautempton je 14. sa 14 bodova.

SofaScore

Dolazak Stivena Džerarda probudio je Aston Vilu. Prošle nedelje pobeđen je Brajton posle pet uzastopnih poraza 2:0, a pobeđen je i Kristal Palas 2:1 u gostima. Strelci su bili Met Target u 15. i Mekgin u 86. minutu, dok je za Palas u samom finišu strelac bio Guei.

Promena trenera dobro se odrazila i na Norič. Popularni Kanarinci pod vođstvom Dina Smita, uspeli su da posle pobede nad Sautemptonom dođu i do remija nad Vulverhemptonom, odigravši 0:0. I sa tri vezana meča bez poraza nalaze se na 19. mestu sa devet bodova, koliko ima i 18. Barnli, a dva manje od Lidsa, prvog iznad zone ispadanja i tri više od poslednjeplasiranog Njukasla.