Remi na Sent Merizu: Sveci odoleli Čelsiju

Premier League 20. feb. 202115:27 > 15:309 komentara
Michael Steele/Getty Images

Fudbaleri Sautemptona i Čelsija odigrali su nerešeno su u prvoj utakmici subotnjeg programa 25. kola Premijer lige rezultatom 1:1. Sveci su tim remijem prekinuli niz od šest poraza u prvenstvu i sa 30 bodova zauzimaju 13. mesto. Plavi su remizirali posle četiri uzastopna trijumfa i ostali četvrti sa 43.

Iako su gosti dominirali sve vreme u posedu, imali preko 70 odsto vremena loptu u svojim nogama, od 33. minuta su morali da jure prednost.

U prvoj od dve prave šanse za domaće na utakmici, Nejtan Redmond je spojio Takumija Minamina sa golom, a Japanac rutinski savladao Eduarda Mendija.

Nastavio je Čelsi da pritiska rivala u nastavku i traži šansu za poravnanje do kojeg je došao u 54. minutu. Mejson Maunt je pao u šesnaestercu, posle starta Denija Ingsa, i sudija Entoni Tejlor je pokazao na penal.

Upravo je Maunt preuzeo odgovornost i pogodio mrežu za izjednačenje.

I do kraja meča se igralo na polovini Svetaca, koji su se organizovano branili. Uprkos tome, na kraju su oni bili bliži trijumfu, ali je Janik Vestegor pogodio prečku.

Tim Ralfa Hazenhitla u sledećoj rundi gostuje Lidsu. Ekipu Tomasa Tuhela čeka veliki derbi sa Mančester Junajtedom na Stamford Bridžu.