Remi u Zapadnom Jorkširu

George Wood, Getty Images Sport

Poslednja utakmica 39. kola Čempionšipa odigrana je u Zapadnom Jorkširu. Bio je to duel između Hadersfilda i Brentforda, koji je završen rezultatom 1:1.

Domaći plavo-beli koji se nalaze na sedam bodova iznad opasne zone, poveli su već u sedmom minutu. Posle greške u odbrani Brentforda, pogodak je dao O’Brajan.

Sastav iz Zapadnog Londona koji se nalazi na četvrtom mestu na tabeli i nada se plasmanu u Premijer ligu, bio je mnogo bolji u prvom poluvremenu. Do izjednačenja su došli posle pet minuta igre u nastavku. U gužvi ispred gola domaćeg tima najbolje se snašao levi bek Sorensen.

Ovo je treći nerešeni meč zaredom prošlosezonskog finaliste plej-ofa Čempionšipa i sada su na trećem mestu sa čak 15 bodova manje od vodećeg Noriča.

Novo kolo Čempionšipa igra se u ponedeljak i utorak. U nedelju je pauza zbog praznika.