Šampioni smrvili Norič uz prvenac Griliša, pukla petarda!

Fudbal - video 21. avg 202117:54 > 18:22 0 komentara
Džek Griliš
Action Images via Reuters/Lee Smith

U nedelju od 16 časova po srednjoevropskom vremenu u Premijer ligi su na progrmu bila četiri duela, a aktuelni šampion Mančester Siti je veoma ubedljivo na domaćem terenu pobedio Norič rezultatom 5:0 (2:0). U ostalim mečevima koji su se igrali u istom terminu Aston Vila je pobedila Njukasl, dok su bodove podelili Kristal Palas i Brentford, odnosno Lids i Everton.

Premijer liga:

Bio je to drugi poraz Noriča na „Etihadu“ rezultatom 5:0 zaredom, a u prethodnih šest gostovanja Sitiju Norič je primio čak 26 golova.

Ekipa Pepa Gvardiole je do pobede stigla prilično lako, a u vođstvu su domaći bili već u sedmom minutu – posle odlične akcije lopta se odbila od golmana Tima Krula.

U 16. minutu je VAR poništio pogodak Ferana Toresa, a već u 22. minutu bilo je 2:0. Novajlija u ekipi Sitija Džek Griliš imao je pomalo sreće posle centaršuta Gabrijela Žezusa, ali je postigao svoj prvi gol u novom timu.

U 64. minutu bilo je 3:0 – Ajmerik Laport se dokopao lopte posle gužve u šesnaestercu nakon kornera i postigao svoj prvi gol u sezoni.

Kakva bi to bila goleada za Siti da je priliku da se upiše u strelce propustio Rahim Sterling? Engleski reprezentativac je u 71. minutu pažljivo pratio akciju i lako pretvorio dodavanje Gabrijela Žezusa u vođstvo 4:0.

„Petarda“ je pukla u 84. minutu, a strelac je bio Rijad Marez. Alžirac je samo devet minuta kasnije na terenu zamenio Griliša, a posle asistencije Rubena Dijaša još jednom je savladao Krula.

Bili su to prvi bodovi za „Građane“ u novoj sezoni jer su na otvaranju Premijeršipa prethodnog vikenda poraženi u duelu sa Totenhemom, a u narednom kolu dočekuju Arsenal. „Kanarinci“, koji su u prvom kolu poraženi u duelu sa Liverpulom, do prvih bodova će pokušati da dođu u sledećem kolu kada dočekuju Lester.

Lids je na „Eland Roudu“ remizirao 2:2 (1:1) protiv Evertona, iako su „Karamele“ dvaput imale vođstvo.

Poveo je tim iz Liverpula iz penala koji je u 30. minutu iskoristio Dominik Kalvert-Luin. Ekipa Marsela Bijelse dolazi do izjednačenja u u 41. minutu preko Mateuša Kliha, kojem je asistirao Bamford.

Vodi Everton ponovo u 50. minutu, a tim Rafe Benitesa u prednost dovodi Demaraj Grej. Bod gostima, ispostaviće se, doneo je Rafinja u 73. minutu posle pasa Lijama Kupera.

Everton ima četiri boda i u sledećoj rundi ide u goste Brajtonu, dok će Lids putovati na meč sa Barnlijem u sledećem kolu.

Aston Vila je u Birmingemu rezultatom 2:0 (1:0) savladala Njukasl i došla do prvih bodova u sezoni posle uvodnog poraza od Votforda.

Došli su domaći u vođstvo u trećem minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu blistavim golom Denija Ingsa – doskorašnji fudbaler Sautemptona je „makazicama“ doneo vođstvo Vili.

Konačnih 2:0 za domaće postavio je Holanđanin Anvar El-Gazi iz penala u 62. minutu.

U narednom kolu Vila dočekuje Brentford, dok će „Svrake“ prve bodove tražiti na „Sent Džejms Parku“ protiv Sautemptona.

Kristal Palas je kod kuće remizirao 0:0 u duelu sa Brentfordom, a meč je „iz privatnih razloga“ propustio srpski vezista Luka Milivojević.

Brentford ima četiri boda posle uvodne pobede nad Arsenalom i u sledećem kolu gostuje Aston Vili, a Palas, koji je osvojio prvi bod, ide u goste Vest Hemu u londonskom derbiju.

U poslednjem meču dana, koji se igra od 18 časova i 30 minuta po srednjoevropskom vremenu, Brajton će dočekati Votford.

Utakmice Premijer lige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.