Sautempton preokretom do četvrte runde FA kupa

- Če Adams Sautempton Che Adams of Southampton FC celebrates scoring his teams first goal of the game during the Carabao Cup Fourth Round match between Southampton and Lincoln City at St Mary's Stadium on December 20, 2022 in Southampton, England. Southampton v Lincoln City - Carabao Cup Fourth Round
(Photo by Dan Istitene/Getty Images) - Če Adams Sautempton

Fudbaleri Sautemptona izborili su plasman u četvrtu rundu FA kupa, pošto su u savladali Kristal Palas u gostima 2:1.

Domaći su stigli do prednosti u 14. minutu, Zaha je bio asistent, a Eduard postigao gol.

I pored brojnih pokušaja nije bilo izrazitih šansi na obe strane, pa je drugi gol došao iznenada u 37.minutu. Slobodan udarac sa 40 metara sa leve strana, izveo je Vord-Praus, kapiten domaćih Vord je odustao od te lopte, lopta je odskočila i otišla u gornji ugao za 1:1.

Nije to bio kraj bizarnih golova na Selhurst Parku. U 68. minutu, Goita je imao loptu u nogama, birao je šta će da uradi, ušao u duel sa Armstrongom, koji mu je oduzeo loptu i plasirao je u nebranjenu mrežu za 1:2 i prvu pobedu Nejtana Džonsa na klupi Sautemptona.

Lester je sa 1:0 savladao Gilingam u gostima a jedini strelac na meču bio je Ihenačo koji je u 56. minutu iskoristio asistenciju Vardija.

Preston je kod kuće 3:1 dobio Hadersfild, dok je Reding takođe na svom terenu slavio 2:0 protiv Votforda.

Utakmica između Forest Grina i Birmingema odložena je zbog poplavljenog terena.

Žreb za četvrtu rundu je u nedelju pre utakmice koja je u 17.30.