Sautempton spektakularnim golovima izbacio Siti! Poznat žreb

Fudbal - video 11. jan 202322:53 > 23:43 2 komentara
Seku Mara, Sautempton
Michael Steele/Getty Images

Fudbaleri Sautemptona plasirali su se u polufinale Liga kupa Engleske pošto su pred svojim navijačima pobedili Mančester Siti rezultatom 2:0.

Povezane vesti

Sveci su u poslednje vreme u velikoj rezultatskoj krizi, ali trijumf u meču FA kupa protiv Kristal Palasa u Londonu (1:2) vratio je samopouzdanje timu sa „Sent Meris“.

Sautempton je pitanje pobednika rešio u prvom poluvrmenu, u razmaku od samo pet minuta prepelim golovima Sekua Mare i Muse Đenepa.

Dvadesetogodišnji Francuz je u 23. minutu sjajno reagovao na asistenciju Lijanka i preciznim udarcem matirao Orgetu, a ubrzo je Đenepo spektakularnim pogotkom sa 30-tak metara doneo veliku radost navijačima domaćeg tima.

Menadžer Građana Pep Gvardiola je u nastavku utakmice na teren poslao Nejtana Akea, Manuela Akandžija, Kevina de Brujnea i Erlinga Holanda, ali i pored inicijative gostiju promene rezultata nije bilo.

Neverovatan je podatak da je Siti loptu u posedu imao čak 72 odsto, ali nijednom nije uputio udarac u okvir gola Svetaca.

Notingem Forest je boljim izvođenjem jedanaesteraca savladao Vilverhempton 4:3 (1:1).

Boli je u 18. minutu doneo prednost „Šumarima“, a u 64. izjednačio je Himenez. U penal seriji Saridž nije realizovao prvi šut za Noitingem, revanširao mu se Neveš, a u petoj seriji ni Hodž nije bio precizan za goste.

Dan ranije plasman u polufinale obezbedili su Njukasl pobedom protiv Lestera 2:0 i Mančester Junajted koji je bio bolji od Čarlotna 3:0.

Sautempton će se u polufinalu, koje je na programu 23. i 30. januara, sastati sa Njukaslom, a drugi par je Mančester Junajted – Notingem Forest.