Šefild junački srušio Vilu, remi na Turf Muru

Šefild Junajted
REUTERS/Tim Goode

Fenjeraš Šefild Junajted zabeležio je pobedu na svom terenu protiv Aston Vile 1:0, dok su Barnli i Lester odigrali 1:1.

Junak ekipe iz Šefilda bio je Mekgoldrik, koji je postigao jedini gol u 30. minutu. Ali i čitava ekipa koja se junački branila više od pola sata, jer je u 57. minutu crveni karton dobio Fil Jagelka. Na kraju poslednjeplasirani tim na tabeli uspeo je da posle četiri vezana poraza dođe do pobede i tako zadrži kakve, takve šanse za opstanak.

Šefild Junajted sada ima 14 bodova, tri manje od VBA, a čak 12 od Njukasla koji je prvi iznad crte. Aston Vila je na deobi osmog mesta sa Totenhemom, pošto obe ekipe imaju po 39 bodova.

Lester ni u drugom vezanom meču nije došao do pobede, pošto je posle poraza od Arsenala odigrao samo 1:1 u gostima protiv Barnlija. Vodeći gol za domaćina postigao je Vidra, dok je Ihenačo doneo izjednačenje za goste, koji se bore za Ligu šampiona. Lester je na deobi drugog mesta sa Mančester Junajtedom sa 50 bodova, uz utakmicu više, dok je Barnli 15. sa 29.