Senzacija: Slavlje Fulama u Lesteru

Fudbal - video 30. nov 202020:45 3 komentara
REUTERS/Tim Keeton

Fulam je u 10. kolu Premijer lige priredio jedno od najvećih iznenađenja šampionata, pošto je slavio u gostima protiv Lestera 2:1.

Lester je ušao u ovaj duel sa šansom da se poravna na vrhu tabele sa Totenhemom i Liverpulom. Sa druge strane Fulam je ostvario samo jednu pobedu u prethodnih devet kola, a na strani je uzeo samo bod. Jasno je ko je ušao u meč kao favorit, ali se dogodilo nešto potpuno suprotno. Skot Parker koji je ostavio na klupi Aleksandra Mitrovića i uveo ga tek u 88. minutu poveo je tim do pobede i nagoveštaja boljih dana u borbi za opstanak.

Fulam je praktično sav posao završio u prvom delu, kada je u razmaku od osam minuta postigao oba gola. Prvo je u 30. minutu Ademola Lukman doveo goste u vođstvo, da bi u 38. minutu Kavaljero bio precizan sa bele tačke, čime je konačno prekinuta serija od tri promašena penala. Do kraja utakmice Fulam je odoleo naletima Lisica, koje su uspele samo da smanje na 2:1 u 86. minutu a strelac je bio Harvi Barns.

Lester je ostao četvrti sa 18 bodova, tri manje od vodećih timova, dok se Fulam vratio na 17. mesto, prvo iznad crte i sada ima sedam bodova, jedan više od VBA, dva od Barnlija i šest od Šefild Junajteda.