Fudbal - video 16. apr 202122:55 > 23:24 0 komentara
Totenhem, Everton, Hari Kejn
REUTERS/Clive Brunskill

U prvom meču 32. kola Premijer lige Everton i Totenhem podelili su bodove nakon zanimljivog remija na Gudisonu.

Meč je završen rezultatom 2:2, uz po dva gola Gilfija Sigurdsona i Harija Kejna.

Od početka je duel dva tima bio ono što se od njega i očekivalo – velika borba za mesto u Evropi.

Totenhem je poveo sjajnim golom Harija Kejna u 27. minutu, ali Everton do izjednačenja dolazi već u 31. minutu sa bele tačke.

Sigurnom šutu sa penala koji je izveo Sigurdson prethodio je faul Regulona.

Nizale su se šanse u nastavku da bi u 60. minutu gol Rišarlisona bio poništen zbog ofsajda. Bunili su se domaći, ali pomoćni sudija je bio siguran u svoju odluku.

Samo četiri minuta kasnije ponovo je u centru pažnje bio Sigurdson koji iz voleja postiže gol za 2:1.

Pet minuta je trajala radost domaćih – lopta se odbila do Kejna koji još jednom trese mrežu i pogađa za 2:2.

Everton je imao sedam šuteva u okvir gola, ali Igo Loris upisao je pet odbrana i Totenhem može biti sasvim zadovoljan osvojenim bodom, ali ne i samom završnicom meča u kojoj se povredio Hari Kejn.

Rišarlison mu je pao na nogu i čini se da je napdač Pevaca izvrnuo zglob.

Totehem sada na sedmom mestu ima 50 bodova, Everton ima 49 ali i meč manje u odnosu na današnjeg rivala.