Silva i Ejbraham slomili Čekićare

Fudbal - video 21. dec 202023:02 10 komentara
Tijago Silva
REUTERS/John Walton

U poslednjem susretu 14. kola Premijer lige Čelsi je u gradskom derbiju Londona savladao Vest Hem 3:0.

Dominirali su Plavci i za razliku od nekih ranijih susreta protiv čete Dejvida Mojesa, ovog puta nisu pružili ni gram šanse da mogu da odnesu bodove sa Stamford Bridža. Poveo je domaćin već u 10. minutu kada je posle kornera Mejsona Maunta najviše skočio Tijago Silva i zatresao mrežu. Time se nastavio sjajan niz defanzivaca Čelsija, pošto je četa Frenka Lamparda vodeća po broju golova igrača iz zadnje linije.

Ta linija jeste pretrpela ozbiljan udarac kada se povredio Ben Čilvel neposredno pre gola i morao da izađe van terena, ali Plavci su sačuvali mrežu netaknutom. A suprotnu su zatresli još dva puta i to oba puta Tejmi Ejbraham. Prvo je iskoristio sjajnu asistenciju Tima Vernera, koji je ponovo propustio nekoliko sjajnih prilika. To je bilo u 78. minutu, a dva minuta kasnije natrčao je na odbitak i tako upisao i drugi gol na meču za konačnih 3:0.

Ovom pobedom Čelsi je prekinuo niz od dva poraza i popeo se na peto mesto sa 25 bodova, šest manje od lidera Liverpula, ali samo dva manje od drugoplasiranog Lestera. Vest Hem je 10. sa 21 bodom.