Siti dominantno do prvog mesta, preokret Arsenala

Premier League 26. jan. 202123:08 > 23:13
Getty Images/Shaun Botterill

Mančester Siti novi je lider Premijer lige, pošto je ubedljivom pobedom u gostima protiv VBA 5:0 smenio gradskog rivala sa čela tabele. Arsenal je slavio na Sent Merisu protiv Sautemptona 3:1.

Građani su nastavili sa odličnim igrama i trenutno su tim koji je u najboljoj formi u Engleskoj. Protiv ekipe Sema Olerdajsa sve je bilo jasno već posle prvih pola sata kada je bilo 3:0. U tom periodu briljirali su dvostruki strelac Ilkaj Gundoan, koji je postigao prvi i treći gol i Kanselo, asistent kod prvog i strelac drugog gola. Do poluvremena u strelce se upisao i Rijad Marez, kome je asistirao Rahim Sterling u drugom minutu nadoknade poluvremena.

U drugom delu samo jedan, ali ovog puta su Sterling i Marez obrnuli uloge. Na ovaj način Siti je poslao jasnu poruku da i bez Kevina de Brujnea može brutalno da izgleda. Ovom pobedom Siti je izbio na prvo mesto sa 41 bodom, ima bod više od gradskog rivala Junajteda, tri od Lestera, šest od Vest Hema i čak sedam više od aktuelnog šampiona Liverpula. Svi osim Vest Hema imaju po 19 utakmica, dok Čekićari imaju jednu više.

Arsenal je na Sent Merisu zabeležio četvrtu pobedu u poslednjih pet premijerligaških susreta. I to posle preokreta. Poveli su Sveci golom Armstronga već u trećem minutu, ali već do poluvremena Arssenal je preokrenuo. Pepe je u osmom minutu poravnao, a u 39. Saka na asistenciju Lakazeta doneo vođstvo 2:1. Isti igrači bili su kreatori gola u 72. minutu, samo su ovog puta obrnuli uloge. Ovom pobedom Arsenal se popeo na osmo mesto sa 32 boda, samo tri manje od četvrtog mesta. Sautempton je 11. sa 29 bodova.