Fudbal - video 11. maj 202120:52 > 20:57 27 komentara
Lester
REUTERS/ Peter Powell

Mančester siti je šampion Engleske.

Građani su titulu matematički potvrdili zahvaljujući pobedi Lestera na gostovanju Mančester junajtedu u meču 36. kola Premijer lige. Lisice su slavile rezultatom 2:1.

Siti i Junajted odigrali su po 35 utakmica, u igri je ostalo još devet bodova, a Građani su na +10. Za ekipu Pepa Gvardiole ovo je sedma šampionska titula, peta u eri Premijer lige i peta od sezone 2011/12. na ovamo.

Odlično je počeo meč na Old Trafordu u koji su domaći ušli u značajno izmenjenom sastavu što može i da se razume ako se u obzir uzme naporan period koji je pred Crvenim đavolima.

Već u desetom minutu poveo je Lester golom 19-godišnjeg Luka Tomasa, ali je samo pet minuta kasnije odgovorio Mejson Grinvud posle odlične solo akcije.

Lester je bio aktivniji i uputio je ka De Heinom golu 12 udaraca, tri u okvir gola. Junajted je šutirao samo četiri puta, jedini udarac u okvir gola bio je gol Grinvuda.

Gosti su do pobede došli u 66. minutu golom defanzivca Kaglara Sojundžua.

Iz 35 utakmica Junajted na drugom mestu na tabeli ima 70 bodova, Lester mesto niže ima 66 sa 36 odigranih mečeva. Čelsi ima dva boda i meč manje od Lestera, Vest Hem sada zaostaje osam bodova uz meč manje.