Siti kroz špalir i preokrete do pobede protiv Njukasla

Fudbal - video 14. maj 202123:00 > 23:14 0 komentara
Mančester siti
REUTERS/ Scott Heppell

Fudbaleri Mančester sitija proslavili su osvojenu šampionsku titulu pobedom na gostovanju Njukaslu u meču 36. kola Premijer lige rezultatom 4:3.

Kako i dolikuje, Njukasl je goste dočekao u špaliru, a ono što je svima privuklo pažnju još pre početka meča je golman koga je Pep Gvardiola izabrao za startnu postavu.

Skot Karson tačno deset godina nije bio starter na jednoj premijerligaškoj utakmici.

Igrao se 25. minut kada je Emil Kraft doneo prednost Njukaslu i najavio goleadu na ovom meču.

Usledio je munjevit odgovor Građana. Žoao Kanselo je u 39. minutu pogodio za izjednačenje, a samo dva minuta kasnije bilo je 2:1 za Siti nakon spektakularnog pogotka Ferana Torsea – prvog od tri koja je postigao na meču.

Na odmor se otišlo uz rezultat 2:2. Proveravan je ofsajd, ali je na kraju Njukasl dobio penal koji je u gol pretvorio Žoelinton.

Njukasl je do novog vođstva došao u 62. minutu. Nakon faula Kajla Vokera Džozef Vilok je prvo promašio penal, ali je ipak matirao je Karsona za 3:2.

I ponovo je Siti munjevito odgovorio – u manje od dva minuta (64. i 66.) Torse je dao nova dva gola za het-trik i konačnih 4:3.

Šampion sada ima 83 boda pred meč sa Brajtonom u gostima u pretposlednjem kolu. Njukasl je 16. na tabeli, a u sledećem kolu dočekaće Šefild junajted.

Siti je vezao 12 pobeda na gostovanjima čime je postavio novi rekor Premijer lige i istovremeno novi rekord engleskog fudbala po broju mečeva na strani bez poraza, ovo im je bio 23.