Siti (kratko) na prvom mestu!

Fudbal - video 20. jan 202120:59 > 23:11 17 komentara
Mančester siti, Aston Vila
REUTERS/Martin Rickett

U odloženom duelu prvog kola Premijer lige, Mančester siti savldao je Aston Vilu rezultatom 2:0.

Prvo poluvreme obeležila je povreda Kajla Vokera koga je na terenu zamenio Aleksandr Zinčenko.

Napadao je Siti, pokušavao, šutirao i na kraju do gola došao u 79. minutu nakon pogotka Bernarda Silve. Ostaće dilema i tema za rasprave da li je prethodno bilo ofsajda u kome se našao Rodri. Din Smit je svakako mislio da je bio ofsajd, zbog svađe sa sudijom dobio je crveni karton.

Izjave i hajlajtsi

Imala je svoje šanse i Vila koja je zbog problema sa koronavirusom imala pauzu od 19 dana, ali mreža iza Edersonovih leđa bila je mirna.

Konačan rezultat postavljen je u 89. minutu kada je precizan sa bele tačke bio Ilkaj Gundogan.

Siti sada na prvom mestu na tabeli ima 38 bodova iz 18 mečeva, Aston Vila je odigrala 16 utakmica i na 11. mestu na tabeli ima 26 bodova.