Siti sa pola gasa do četvrtog kola FA Kupa

Fudbal - video 7. jan 202222:50 > 23:15 0 komentara
Mančester siti
REUTERS/David Klein

U prvom meču trećeg kola FA Kupa Mančester siti je očekivano rutinski savladao Svindon taun i plasman u narednu rundu obezbedio rezultatom 4:1.

U izmenjenom sastavu, kako po pitanju startne postave tako i klupe za rezerve, i bez Pepa Gvardiole, Mančester siti je opravdao ulogu favorita u duelu sa timom iz Lige 2.

Svindon - Siti, Stats
SofaScore

Građani su poveli golom Bernarda Silve koji je u 14. minutu rutinski iz blizine poslao u mrežu loptu koju mu je poslao Palmer.

Na 2:0 povisio je Gabrijel Žesus, jednako rutinskim golom nakon greške odbrane domaćina.

Za prvih 45 minuta, Svindon je ka golu gostiju uputio svega dva šuta, samo jedan u okvir gola.

Na 3:0 povisio je već u 59. minutu Ilkaj Gundoan perfektno izvedenim slobodnim udarcem.

Mogao je Siti samo nekoliko minuta kasnije da ima i četiri gola prednosti, ali je Luis odlično pročitao Žesusov šut sa bele tačke.

Došli su domaći do počasnog gola u 78. minutu. Mekardi je golom krunisao dobru kontru Svindona i smanjio na 3:1.

Konačan rezultat postavljen je u 782. minutu, a strelac za Građane bio je Kol Palmer.