Siti se vratio na vrh, težak poraz Čelsija

Premier League 2. apr 202217:54 > 18:531 komentar
Mančester siti
Alex Livesey/Getty Images

Mančester siti se pobedom protiv Barnlija ekspresno vratio na prvo mesto na tabeli. Čelsi je doživeo šokantan poraz na svom terenu protiv Brentforda.

Barnli – Mančester siti

Fudbaleri Mančester sitija slavili su na gostovanju Barnliju i pobedu upisali rezultatom 2:0.

Nije proteklo ni punih pet minuta od početka meča kada je Rahim Sterling proigrao Kevina de Brujnea, a ovaj poslao loptu u mrežu za vođstvo Građana.

Ispostavilo se da je konačan rezultat meča postavljen u 25. minutu uz novu asistenciju Sterlinga i lep gol Ilkaja Gundoana.

Siti se ponovo vratio na prvo mesti na tabeli gde je nekoliko sati proveo Liverpul. Građani imaju 73 boda, Redsi samo jedan manje.

SofaScore

Čelsi – Brentford

Čelsi je na svom terenu doživeo iznenađujući poraz. Brentford je nakon preokreta slavio rezultatom 4:1.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a tek što je meč nastavljen Antonio Rudiger doneo je prednost Plavcima.

Nije radost domaćih dugo trajala. Samo dva minuta kasnije Janelt je pogodio za izjednačenje, a u narednih devet minuta gosti su dali još dva gola – prvo je pogodio Eriksen, a zatim je još jedan gol dao Janelt.

Konačan rezultat postavljen je u 87. minutu golom koji je postigao Visa.

Čelsi na trećem mestu na tabeli ima 59 bodova, Brentford sada ima 33 na 14. poziciji.

SofaScore

Lids – Sautempton

Lids i Sautempton odigrali su nerešeno, 1:1.

Lids je poveo u 29. minutu preko Harisona, a Svecima je Vord-Praus doneo bod golom u 49. minutu.

Lids na 16. mestu ima 30 bodova, Sautempton je 11. sa šest bodova više.

SofaScore

Vulverhempton – Aston Vila

Vulverhempton je na svom terenu nadigrao Aston Vilu i slavio rezultatom 2:1.

Sve je u ovom meču rešeno u prvom poluvremenu. Nakon sedam minuta su Vulvsi poveli golom Jonija, a potvrđena je autogolom Jonga u 36.

Vila je uspela da postigne gol sa bele tačke u samom finišu, Oli Votkins je bio siguran za 2:1.

Vulvsi sada na sedmom mestu imaju 49 bodova, Aston Vila je deveta sa 36 ali i tri vezana poraza.

Brajton – Norič

Jedini meč u terminu od 16 časova bez golova odigrali su Brajton i Norič.

Za Brajton je i ovaj osvojen bod dobra vest jer je konačno prekinut niz od čak šest poraza pa na 13. mestu stoje sa 34 boda. Norič je poslednji sa 18.