Siti upisao 15. pobedu u nizu za mesto u 1/4 finala FA kupa

Fudbal - video 10. feb 202120:21 0 komentara
Svonsi, Mančester Siti, Bernardo Silva
Michael Steele/Getty Images

Fudbaleri Mančester Sitija bez većih poteškoća plasirali su se u četvrtfinale FA kupa pošto su kao gosti savladali Svonsi rezultatom 3:1.

Menadžer lidera Premijer lige Pep Gvardiola od prvog minuta na teren je poslao izuzetno jak sastav i očekivano je bilo da Građani dominiraju.

Ipak, do prvog pogotka čekalo se pola časa, a Siti je do prednost došao zahvaljujući i srećnim okolnostima. Kajl Voker je, naime, centrirao sa desne strane, Feran Tores nije uspeo da je dotakao loptu, koja je prevarila golmana velške ekipe i završila iza njegovih leđa.

Svonsi je u sledećem napadu imao prvu šansu, Džej Felton je šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola. Džamal Lav je zapretio u 40. minutu, međutim, u poslednjem trenutku jedan igrač Sitija loptu je izbacio u korner.

Gvardiolina ekipa je meč definitivno prelomila u prvih pet minuta nastavka. Rahim Sterling je u 47. minutu iskoristio asistenciju Rodrija i rutinski duplirao prednost svog tima, da bi Gabrijel Žesus tri minuta kasnije postigao i treći pogodak za Građane i overio 15. uzastopni trijumf.

Rezervista Džordan Vitaker je u 77. minutu, tek što je ušao u igru, lepim golom sa ivice šesnaesterca postavio konačan rezultat.

Večeras se sastaju još Lester – Brajton, Šefild Junajted – Bristol Siti i Everton – Totenhem, a ranije su plasman u četvrtfinale obezbedili Bornmut i Mančester Junajted.

U četvrtak se sastaju Vulvs – Sautempton i Barnsli – Čelsi, a sve mečeve FA kupa gledajte na kanalima Sport Kluba.