Sjajan derbi i remi Čelsija i Liverpula za Gvardiolin osmeh

Premier League 2. jan. 202217:39 > 21:0311 komentara
Čelsi, Liverpul, Saio Mane
REUTERS/Peter Cziborra

U derbiju 21. kola Premijer lige odigranom na Stamford bridžu Čelsi i Liverpul odigrali su nerešeno, 2:2. Najzadovoljniji je svakako Mančester siti.

Počelo je greškama i propuštenim zicerima na obe strane, a gosti su poveli već u sedmom minutu golom Sadija Manea.

Već u 26. minutu bilo je 0:2 – ovoga puta asistenciju je zabeležio Trent Aleksander-Arnold a mrežu je zatresao Mohamed Salah koji je samo nekoliko minuta ranije propustio jednu veoma izglednu priliku.

Nizale su se šanse na obe strane, gledali smo veoma energičan fudbal, a u finišu prvog dela meča razgoropadio se Čelsi i za samo tri minuta došao do izjednačenja.

Mateo Kovačić postigao je sjajan gol – izveo je Čelsi slobodan udarac, Keleher je odbio loptu pravo na nogu hrvatskog internacionalca koji nije oklevao i poslao ju je u gol.

Ni puna tri minuta nisu protekla kada je Kristijan Pulišić pogodio za 2:2.

Od samog početka drugog dela meča igralo se bez kalkulacija, ali su Mendi i Keleher dominirali među stativama.

Liverpul je u ovaj meč ušao bez ukupno devet što povređenih što koronom zaraženih igrača i bez Jirgena Klopa. Čelsi je možda za nijansu bio u lakšoj poziciji jer nije bilo igrača na koje Tomas Tuhel ne računa već neko vreme – Čilvela, Džejmsa i Vernera. Ali ni Lukakua oko koga se podigla cela fama nakon intervjua objavljenog u Italiji.

Tabela sada izgleda ovako – prvi je Mančester siti koji iz 21 meča ima 53 boda, Čelsi je takođe odigrao sve mečeve i ima 43 boda, a Liverpul iz meča manje ima 42.

Slede mečevi FA i Liga kupa, a Premijer liga nastavlja se za čelsi i Liverpul 15. i 16. januara.

Čelsi, Liverpul stast
SofaScore

Tok meča:

1′ – Meč tek što je počeo, Sadio Mane je već dobio žuti karton zbog prilično kasnog starta

6′ – Odlična odbrana Mendija

7′ – Sjajno je reagovao Keleher nakon greške odbrane i osujetio je pokušaj Pulišića.

9′ – GOOOL! Greška Čolobe, ovoga puta Sadio Mane koristi ukazanu priliku i pogađa za vođstvo gostiju.

26′ GOOOL! Ako je promašio iz prve zicer prilike, drugu je sa lakoćom iskoristio Mohamed Salah i Liverpul vodi 2:0.

42′ – GOOOL! Kakva golčina Matea Kovačića. Izveo je Alonso slobodan udarac sa strane, odbranio je to Keleher i odbio loptu pravo na nogu Kovačiću koji je stajao ispred šesnaesterca i iz prve samo ispalio loptu koja se od stative odbila iza leđa golmana gostiju

45′ – GOOOL! Kristijan Pulišić lepim golom donosi Čelsiju izjednačenje. Vraćamo se na poečtak u samom finišu prvog poluvremena

Poluvreme: Četiri gola dobili smo u prvom poluvremenu derbija 21. kola. Vodio je Liverpul golovima Manea i Salaha, ali je Čelsi u finišu za samo tri minuta preko Kovačića i Pulišića došao do izjednačenja.

59′ – Dve sjajne prilike za Liverpul brani Mendi u dva minuta. Prvo je zaustavio sjajan šut Salaha, a zatim je bio uspešniji i od Manea

62′ – Pulišić je bio pred golom, ali i Keleher sjajno brani. Gledamo veoma zanimljiv meč u kome ima i grešaka, ali i sjajnih prilika ispred oba gola.

87′ – Traje pritisak Čelsija, ali gosti uspevaju da se odbrane od svih napada, rezultat nepromenjen – 2:2. Izgledaju i jedni i drugi prilično umorno, ali i to je sasvim opravdano s obzirom u kakvom tempu se igrao ovaj meč

90’+2 – Ušli smo u nadoknadu vremena. Liverpul je par minuta pokušavao, vršio pritisak, Cimikas je zadobio naklonost navijača, ali rezultat se nije promenio

Kraj

Uvertira:

Mančester siti je pobedio Arsenal u subotu sa 2:1 i prvi je na tabeli sa 53 boda, 11 više od Čelsija i 12 više od Liverpula, s tim što Crveni imaju još jednu utakmicu manje, uz današnji okršaj sa Plavcima.