Slavlje Arsenala na Vikaridžu za četvrto mesto

Fudbal - video 6. mar 202217:04 > 17:31 1 komentar
Bukajo Saka
REUTERS/Ian Walton

U malom gradskom derbiju Arsenal je kao gosti pobedio Votford na Vikaridž Roudu 3:2 i tako izbio na četvrto mesto, poslednje koje vodi u Ligu šampiona.

Nastavio je Arsenal sa dobrim rezultatima, ali konačno se može reći i da je Votford pod Hodžsonom pokazao da ima napadački potencijal. Lepa utakmica na Vikaridž Roudu, neizvesna do poslednjeg zvižduka, ali su bodovi na kraju otišli u severni London.

SK_Arsenal_060322
sofascore

Tobdžije su povele u ranoj fazi utakmice. Već u petom minutu odlično je Saka proigrao Martina Edegora, koji je zatresao mrežu. Ali Stršljenovi su brzo odgovorili. I to na kakav način. U 11. minutu viđeno je nešto najlepše na meču, moguće i u čitavom kolu. Kiko je dobro iskoristio višak po desnoj strani, lepo centrirao, a onda je Kučo uhvatio makazice i savladao nemoćnog Ramzdejla.

Na Vikaridžu razigrani Saka vratio je vođstvo Arsenalu. Oduzeo je loptu protivničkim fudbalerima pred njihovim kaznenim prostorom, odigrao dupli pas sa Lakazetom, i posle fantastičnog udarca skinuo pauka za 1:2. Tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a put ka nova tri boda trasirao je u 52. minutu Martineli, posle još jedne asistencije Lakazeta.

Ipak, ni tih 3:1 nije bilo dovoljno za mirno privođenje utakmice kraju, pošto je odbrana Arsenala zaspala kada je Ernandes u 87. minutu spojio sa golom Musu Sisokoa, a ovaj rutinski proturio loptu ispod Ramzdejla. Ipak, to je bilo sve od domaćih fudbalera, tako da je Arsenal zabeležio veliku pobedu, koja ga je lansirala na toliko željenu četvrtu poziciju.