Snaga Građana na King pauer stadionu

Premier League 3. apr. 202120:20 > 20:21
Mančester siti
REUTERS/Michael Regan

U duelu 30. kola Premijer lige, fudbaleri Mančester sitija slavili su na gostovanju Lesteru i pobedu upisali rezultatom 2:0.

Golove za Građane postigli su Bendžamin Mendi i Gabrijel Žesus.

Već u petom minutu mreža iza leđa Kaspera Šmajhela se zatresla, ali gol Fernandinja poništen je zbog ofsajda.

Sredinom prvog poluvremena fantastičnu prilku imao je Kevin de Brujne, ali bomba koju je ispalio sa ivice kaznenog prostora pogodila je prečku.

U nadoknadi prvog poluvremena gol je postigao i Džejmi Vardi, ali je i ovaj pogodak poništen zbog ofsajda.

Ekipa Pepa Gvardiole do vođstva je dopla u 58. minutu lepim golom Bendžamina Mendija koji je bio na pravom mestu i pokupio odbijenu loptu u šesnaestercu pa je poslao u mrežu.

U 74. minutu bilo je 2:0 za goste – Rahim Stelnig sjajno je dodao Gabrijelu Žesusu koji je pogodio iz blizine.

Siti iz 31 odigrane utakmice ima 74 boda, a ovo mu je bila 23. pobeda u sezoni. Lester je ostao na trećem mestu sa 56 bodova iz 30 mečeva. Lisicama je ovo bio osmi poraz.

U narednom kolu Mančester siti dočekaće Lids, a Lester će u goste Vest Hemu.