Šok na Old Trafordu! Everton odneo bod u 95. minutu

Premier League 6. feb 202122:57 > 07. feb 2021 1:2234 komentara
Dominik Kalvert Luin, Everton, Mančester Junajted
Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Mančester Junajteda i Evertona u sjajnom meču 23. kola Premijer lige odigrali su nerešeno na Old Trafordu 3:3.

Crveni đavoli su sa 45 bodova drugi na tabeli sa dva boda manje od gradskog rivala Sitija, uz dve utakmice više, dok su gosti iz Liverpula peti sa 37 bodova.

Prvo veliko uzbuđenje viđeno je u 22. minutu, kada je Mejson Grinvud po desnoj strani promešao odbranu Evertona, ušao u šesnaesterac, ali je loše šutirao.  Ipak, samo dva minuta kasnije ekipa Olea Gunara Solšera, koji je po stoti put sedeo na klupi u mečevima Premijer lige, Junajted je poveo.

Markus Rašford je centrirao sa desne strane, a Edinson Kavani neometan na drugoj stativi glavom rutinski poslao loptu iza leđa Robina Olsena. To je Urugvajcu bio treći gol u trećem duelu sa Karamelana ove sezone, a ukupno šesti.

Prvo uzbuđenje ispred gola Mančester Junajteda bilo je tek u 41. minutu kada Rišarlison nije kaznio lošu reakciju defanzivaca Crvenih đavola.

Tim sa Old Traforda je na odmor otišao sa dva gola prednosti. Bruno Fernandeš je u 45. minutu iskoristio nesmotrenost defanzivaca gostiju i spektakularnim udarcem sa 20-tak metara savladao Olsena. U sledećem napadu Dominik Kalvert Luin je imao stopostotnu šansu, sam je izašao ispred Davida de Hee, ali je šutirao pored stative.

Već posle 90 sekundi drugog poluvremena Luk Šo je šnažno šutirao iz dobre pozicije, ali je odlično odbranio Olsen.

U 49. minutu Abdulaje Dukure je smanjio na 2:1 i vratio svoj tim u meč. David de Hea nije najbolje intervenisao posle udarca Kalvert Luina, lopta se odbila do veznjaka gostiju koji je iz neposredne blizine matirao Španca iz prvog šuta Karamela u okvir gola.

Everton je izjednačio u 52. minutu preko, do tada, nezapaženog Džejmsa Rodrigesa. Dukure je asistirao, a Kolumbijac zakucao loptu u mrežu Crvenih đavola.

Junajted je posle šokantnog starta drugog poluvremena uspeo da se konsoliduje i u 63. minutu Rašford je imao odličnu šansu da svom timu ponovo donese prednost, ali je Olsen još jednom dobro intervenisao.

Domaći su u 70. minutu poveli 3:2. Šo je izveo slobodan udarac, a Skot Mektomini glavom uputio udarac i na iznenađenje mnogih lopta je završila iza švedskog čuvara mreže. Olsen je mogao i morao bolje da interveniše.

Rašford je u 78. minutu mogao da reši meč, međutim, nije bio precizan, a ubrzo je iz Bruno Fernandeš iz slobodnog udarca, iz idealne situacije, šutirao preko gola.

Rišarlison je u 88. minutu imao priliku da kazni Junajted posle izgubljene lopte Harija Megvajera, ali je Brazilac šutirao pored gola. Međutim, u 95. minutu Kalvert Luin se našao sam ispred De Hee i 13. pogotkom u sezoni doneo veliku radost svom timu.