Šok za Jokanovića u 95. minutu, Paunović se radovao

Morgan Gibs Vajt, Šefild Junajted
Laurence Griffiths/Getty Images

Fudbaleri Šefild Junajteda osigrali su nerešeno sa Prestonom 2:2 u meču sedmog kola Čempionšipa.

Ekipa srpskog menadžera Slaviše Jonakovića u petom minutu nadoknade ostala je bez drugog uzastopnog trijumfa i sa šest bodova na deobi je 16. pozicije u prvenstvu.

Domaći su poveli u 7. minutu golom Morgana Gibs-Vajta, a ubrzo je izjednačio Danijel Džonson i sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Norvežanin Sander Berge je u 85. minutu prvim pogotkom u sezoni doneo veliku radost domaćim navijačima, ali je u poslednjim trenucima nadoknade Danac Emil Ris pogodio za 2:2.

Šefild u sledećem kolu gostuje Halu, koji je večeras izgubio od Blekburna 2:0, dok Preston dočekuje Vest Brom.

Reding na čijoj klupi sedi Veljko Paunović prekinuo je lošu seriju u posle osvojenog boda u protekla četiri kola na svom terenu pobedio je Piterboro 3:1.

Svi pogoci viđeni su u drugom poluvremenu. Džon Svift je doneo prednost Redingu u 64. minutu, Tom Dele-Baširu je tri minuta kasnije duplirao vođstvo, da bi Nejtan Tompson u 74. prepolovio prednost Redinga.

Dele-Baširu je u 88. minutu postavio konačan rezultaltat.

Reding je na deobi 14. mesta sa sedam bodova i u sledećem kolu idu na noge Fulamu, dok Piterboro na svom stadionu igra sa Birmingemom.