Solšer posle 9:0: Možda gol-razlika odluči šampiona

Fudbal - video 3. feb 20211:23 > 1:27 14 komentara
Mike Hewitt/Getty Images

Menadžer Mančester Junajteda Ole Gunar Solšer ističe da je ubedljiva pobeda nad Sautemptonom (9:0) izuzetno važna zato što uvek postoji mogućnost da šampiona Engleske na kraju odluči gol-razlika.

Crveni-đavoli su izjednačili rekordnu pobedu u Premijer ligi. Od drugog minuta su bili sa igračem više, do poluvremena poveli 4:0, a zatim postigli još pet golova…

Povezane vesti

Kada su dobili rani crveni karton na nama je bilo samo da dođemo do vođstva, posle je sve išlo lakše. Na poluvremenu sam rekao igračima da nastave da igraju na visokom nivou, sa pravim stavom, da daju sve od sebe. Nikada ne znaš šta će na kraju odlučiti šampiona, možda to bude i gol razlika. Junajted je to iskusio, ostali smo bez titule zbog lošije razlike„, istakao je Solšer i dodao:

Svi igrači su odigrali zaista dobro. Rašford je pogodio, Bruno, Marsijal… Veoma dobre partije celokupnog tima. Sada je potrebno da nastavimo sa igrama na visokom nivou, da nam ovaj meč bude nešto na čemu ćemo graditi dalje samopouzdanje„.

Posle 22. kola, Junajted je drugi na tabeli sa 44 boda, koliko ima i lider Mančester Siti, ali uz dve utakmice manje. Klub sa Old Traforda u sledećoj rundi čeka Everton.