Son i Spursi slomili Preston u FA Kupu

Fudbal - video 28. jan 202320:52 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

Totenhem je uspeo da prođe u petu rundu FA Kupa, tačnije u osminu finala jer je na gostovanju dobio Preston Nort End 3:0.

Totenhem se mnogo mučio u prvom poluvremenu ove utakmice jer nikako nije mogao da napravi šansu. Ipak toj jalovosti Spursa je došao kraj u 50. minutu kada je Son pogodio za 1:0. Bio je to prelep gol Korejca, šutirao je iz udaljenosti u levi ugao golmana domaćina.

Desetak minuta kansije su se igrači Prestona žalili da je bio penal. Tomas Kenon je pao posle jednog duela ali faula nije bilo po mišljenju sudija. Ivan Perišić je imao jedan solidan šut glavom u 65. minutu koji je golman Frederik Vudmen odbranio, ali odbrane nije bilo u 65. minutu.

Još jednom je Son bio strelac, a asistent baš Ivan Perišić. Konačnih 3:0 postavio je Arnaut Danjuma i to na asistenciju Dejana Kuluševskog. Mreža Prestona inače je bila nebranjena, a igrao se 87. minut.