Spas u minut do 12: Vejn Runi ostao u Čempionšipu

Fudbal - video 8. maj 202115:36 > 15:50 0 komentara
Laurence Griffiths /Allsport/Getty Images

Ekipa Derbi Kauntija, koju s klupe predvodi menadžer-debitant Vejn Runi, u poslednjem kolu Čempionšipa igrala je nerešeno 3:3 na svom terenu protiv Šefild Vensdeja i nakon velike drame i preokreta izbegla ispadanje u niži rang (Ligu 1). Tu sudbinu doživeo je Šefild Vensdej zajedno sa Roteramom, koji je ispao zbog primljenog gola u Kardifu u 88. minutu.

Čempionšip

Uoči poslednjeg kola Čempionšipa manje više sve je bilo poznato, osim ko će se pored Vikomba preseliti u niži rang.

U borbi za opstanak našla su se tri kluba, a samo jedan je mogao da izbegne ispadanje – Derbi Kaunti, Roteram i Šefild Vensdej.

Posebnu draž predstavljala je činjenica da su se u poslednjem kolu međusobno sastala dva od tri ugrožena tima. Na Prajd Parku u Derbiju domaći „Ovnovi“, koje s klupe predvodi Vejn Runi, dočekali su „Sove“ iz Šefilda. Treći ugroženi tim Roteram gostovao je u Velsu ekipi Kardif Sitija.

Uoči poslednjeg kola Derbi Kaunti je bio u najboljoj poziciji. Nalazio se na 21. poziciji, prvom mestu iznad crte sa 43 boda. Roteram je bio treći otpozadi sa 41, a Šefild Vensdej pretposlednji sa 40 bodova, koliko je imao i poslednji Vikomb, koji je odavno bio bez šanse za opstanak.

Sheffield Wednesday's Callum Paterson in action with Derby County's Craig Forsyth Vejn Runi Rooney
Action Images/Molly Darlington

Međutim, nije dobro krenulio za Vejna Runija. Njegov tim je na poluvremenu gubio od Šefild Vensdeja sa 0:1, a istim rezultatom je i Roterdam vodio u Kardifu. To je značilo da će se izvući Roteram, a ispasti Derbi i Šefild Vensdej.

Međutim, odmah na startu drugog poluvremena preokret u Derbiju: Runijev tim postiže dva gola za samo tri minuta i vodi sa 2:1. Sad je on u sigurnoj zoni.

Kakva drama za kraj!

Ali… „Sove“ se ne predaju. Prave fanastastičan preokret i sad one vode sa 3:2. Ali im to još ništa ne znači jer Roteram i dalje vodi u Kardifu… Namrgođeni Vejn Runi mrmlja sebi u bradu, psuje i priziva sreću. A ona dolazi u rasponu od samo minut-dva. Roteram prima gol u Kardifu, a istovremeno Derbi dobija penal protiv Šefilda – 3:3. Roteram je definitivno ispao, a Derbi i Šefild Vensdej borili su se do poslednjeg sekunda ko će ostati. Na sreću Vejna Runija i njegovih „Ovnova“ završeno je nerešeno 3:3 što znači da je Derbi izborio ostanak.

Odavno je poznato da su povratak u Premijer ligu obezbedili Norvič i Votford, dok će se treći član PL dobiti posle plej-ofa u kome će učestvovati Brentford, Svonsi, Barnsli i Bornmut.

Paunovićev Reding je u poslednjem kolu igrao nerešeno 2:2 sa Hadersildom i završio kao sedmi na tabeli.

Rezultati poslednjeg kola: Barnsli – Norvič 2:2, Blekburn – Birmingem 5:2, Bornmut – Stouk 0:2, Bristol Siti – Brentford 1:3, Kardif – Roterem 1:1, Koventri – Milvol 6:1, Derbi Kaunti – Šefild Vensdej 3:3, Midlsbro – Vikomb 0:3, Notingem Forest – Preston 1:2, KPR – Luton 3:1, Reding – Hadersfild 2:2, Votford – Svonsi 2:0.